Liga słoweńska - 34. kolejka 1. SNL: NK Domžale - NK Celje 1-1 (0-1)

18 maja na Športni Park odbył się mecz 34. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Domžale i Celje. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

D. Vizinger 24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 79 starć zespół Domžale wygrał 32 razy i zanotował 23 porażki oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celje w 24. minucie spotkania, gdy Dario Vizinger strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Senijadowi Ibricziciowi z Domžale. Była to 28. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celje.

Trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Žan Benedičič, a murawę opuścił Dušan Stojinovič. A kibice Domžale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nermina Hodžicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Slobodan Vuk. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 63. minucie kartkę dostał Gregor Sikošek, piłkarz gospodarzy. W 70. minucie Tonći Mujan został zmieniony przez Mateja Podlogara. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Žan Zaletel z jedenastki gości. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Shamar Nicholson. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia wręczył kartkę Shamarowi Nicholsonowi z Domžale. Minutę później w zespole Domžale doszło do zmiany. Žan Žužek wszedł za Amedeja Vetriha. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Deni Štraus
63′ Gregor Sikošek
Jure Travner
Adam Gnezda Čerin
Žan Zaletel85′
28′ Senijad Ibriczić
Lovro Cvek
90′ Amedej Vetrih
Janez Pišek
70′ Tonći Mujan
Nino Pungaršek
 85′ (k.) 90′ Shamar Nicholson
Luka Kerin72′
59′ Slobodan Vuk
Dario Vizinger  24′
Ajdin Mulalić
Žan Flis
Darrick Morris
Žan Benedičič46′
90′ Žan Žužek
Jakob Novak
59′ Nermin Hodžić
Rok Sztraus76′
Jure Obšivač
Juš Štusej
70′ Matej Podlogar
Elvir Ibisevic72′ 76′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Celje, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy Domžale obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.