Liga słoweńska - 34. kolejka 1. SNL: NK Bravo - NK Maribor 0-3 (0-0)

15 lipca na Stadionie Stožice w Lublanie odbyło się starcie 34. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami NK Bravo i Maribora. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maribora 3-0. Pojedynek obejrzało 50 widzów.

34. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-07-15 18:00 | Stadion: Stadion Stožice | Widzów: 50 | Arbiter: N. Kajtazović
G. Bajde 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Maribora wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 25. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Maribora i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maribora w 53. minucie spotkania, gdy Luka Zahovič zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Vanja Drkušić zastąpił Marka Španringa. Chwilę później trener Maribora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Marcos Tavares, a murawę opuścił Luka Zahovič. Marcos Tavares spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Trener NK Bravo postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Martina Kramariča i na pole gry wprowadził napastnika Besarta Abdurahimiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół NK Bravo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Maribora, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie celnym strzałem popisał się Marcos Tavares. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 74. minucie Rudi Vancaš został zmieniony przez Felipe Silvę, a za Jasmin Mešanović wszedł na boisko Gregor Bajde, co miało wzmocnić jedenastkę Maribora. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Žana Trontelja na Mihę Kanciliję.

Niedługo później Gregor Bajde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maribora, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie meczu. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Maribora: Luka Koblar, Rok Maher, a na ich miejsce weszli Nemanja Mitrović, Aleks Pihler.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Rokowi Maherowi z drużyny Maribora. Była to 87. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Denis Klinar
25′ 62′ Vanja Drkušić
Martin Milec
Almin Kurtovič
Nemanja Mitrović86′
78′ Žan Trontelj
Špiro Peričić
Ovbokha Agboyi
Amir Derviševič
66′ Martin Kramarič
Žan Kolmanič
62′ Mark Španring
Rok Maher86′ 87′
Nejc Gradišar
Felipe Silva Correa dos Santos74′
66′ Besart Abdurahimi
Gregor Bajde74′  82′
78′ Miha Kancilija
Marcos Magno Morales Tavares64′  69′

Zawodnicy NK Bravo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół NK Bravo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Maribora w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.