Liga słoweńska - 34. kolejka 1. SNL: MND Tabor Sežana - Rudar Velenje 1-0 (1-0)

W meczu 34. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 16 lipca, drużyna MND Tabor Sežana wygrała z Rudarem 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Rajko Štolfa.

M. Krivičič 7'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka MND Tabor Sežana wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Marko Krivičič dla drużyny MND Tabor Sežana. Bramka padła w tej samej minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rudar: Pavelowi Vižintinowi w 14. i Mićowi Kuzmanoviciowi w 35. minucie. W 37. minucie w jedenastce Rudaru doszło do zmiany. Sandro Jovanović wszedł za Pavela Vižintina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MND Tabor Sežana.

W 58. minucie David Kašnik zastąpił Elvedina Dżinicia. W tej samej minucie Sanjin Lelić został zmieniony przez Damjana Trifkoviča, co miało wzmocnić zespół Rudaru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Babicia na Fahda Ndzengue'a w 70. minucie.

Trener MND Tabor Sežana wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Karolisa Laukžemisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stefan Stevanović. Chwilę później trener Rudaru postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Aljaža Krefla. Na boisko wszedł Gašper Jovan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Josipowi Filipoviciowi z jedenastki gości. Była to 90. minuta pojedynku.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole MND Tabor Sežana doszło do zmiany. Miha Hlad wszedł za Leona Severa. W drugiej połowie nie padły gole.

Mićo Kuzmanović35′
70′ Mario Babić
Sanjin Lelić58′
 7′ Marko Krivičič
Pavel Vižintin14′ 37′
90′ Leon Sever
Adam Vošnjak
70′ Stefan Stevanović
Leon Črnčič
Dominik Mihaljević
Mateo Panadić
David Šugić
Tomaž Stopajnik
90′ Miha Hlad
Sandro Jovanović37′
70′ Karolis Laukžemis
Cene Kitek
70′ Fahd Richard Ndzengue Moubeti
Damjan Trifkovič58′

Jedenastka MND Tabor Sežana zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rudaru pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Rudaru wymienił czterech zawodników.