Liga słoweńska - 33. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NK Aluminij 0-1 (0-1)

12 lipca na Stadionie Stožice odbył się pojedynek 33. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Olimpii Ljubljanej i Aluminij. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aluminij 1-0. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

M. Klepač 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Olimpii Ljubljanej wygrał 21 razy i zanotował osiem porażek, żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie żółtą kartką został ukarany Miral Samardžić, piłkarz Olimpii Ljubljanej.

W 19. minucie Nemanja Jakšić został zastąpiony przez Gašpera Pečnika. W 21. minucie żółtą kartkę otrzymał Aljaž Ploj z zespołu gości.

Jedynego gola meczu strzelił Mihael Klepač dla drużyny Aluminij. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aluminij.

Na drugą połowę drużyna Olimpii Ljubljanej wyszła w zmienionym składzie, za Denisa Šme wszedł Frank Bagnack. Kibice Olimpii Ljubljanej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Timiego Elšnika. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Enrik Ostrc.

Trener Aluminij postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Jure Matjašič, a murawę opuścił Tilen Pečnik. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jure Matjašiča z Aluminij, a w 84. minucie Stefana Savicia z drużyny przeciwnej. Miral Samardžić z Olimpii Ljubljanej w 85. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w trzeciej minucie.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w zespole Olimpii Ljubljanej za Endriego Çekiçiego wszedł Haris Kadrić, a w drużynie Aluminij Marcel Čermák zmienił Nika Marinšeka. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olimpija Ljubljana: Luce Menalo w 89. i Frankowi Bagnackowi w 90. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jure Matjašič osłabiając drużynę Aluminij. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 71. minucie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olimpii Ljubljanej: Tomislavowi Tomiciowi i Bojanowi Kneževiciowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luka Janžekovič
69′ Jan Andrejašič
Nemanja Jakšić19′
46′ Enrik Ostrc
Ivan Kontek
3′ 85′ Miral Samardžić
Luka Petek
46′ Denis Šme
Aljaž Ploj21′
87′ Endri Çekiçi
Marcel Čermák87′
84′ Stefan Savić
Lovro Grajfoner
90′ Tomislav Tomić
Lucas Mario Horvat
80′ Mario Jurčevič
Mihael Klepač  26′
89′ Luka Menalo
Tilen Pečnik68′
Ante Vukušić
Ante Živković
Matija Orbanić
Matija Kovačić
46′ 90′ Frank Bagnack
Renato Pantalon
46′ Timi Elšnik
Stipe Vrdoljak
80′ 90′ Bojan Knežević
Nik Marinšek87′
Michael Pavlovič
Gašper Pečnik19′
69′ Roman Bezjak
David Flakus Bosilj
87′ Haris Kadrić
Jure Matjašič68′ 71′ 90′

Przewaga zespołu Olimpii Ljubljanej w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Olimpii Ljubljanej dostali w meczu sześć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.