Liga słoweńska - 33. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NŠ Mura 0-1 (0-0)

W spotkaniu 33. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 15 maja, jedenastka Aluminij przegrała z NŠ Mura 0-1 (0-0). Mecz na Športni Park Aluminij w Kidričevo obejrzało 400 widzów.

33. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-05-15 19:00 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 400 | Arbiter: M. Jug
NK Aluminij
NŠ Mura
0
1
N. Kouter 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna NŠ Mura wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Nikola Leko został zastąpiony przez Elvira Maloku. Chwilę później trener NŠ Mura postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Tomi Horvat, a murawę opuścił Žan Karničnik.

W 65. minucie kartkę dostał Matic Vrbanec, zawodnik Aluminij.

Jedyną bramkę meczu dla NŠ Mura zdobył Nino Kouter w 75. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie NŠ Mura doszło do zmiany. Amadej Maroša wszedł za Roka Sirka. A trener Aluminij wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nika Marinšeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Jure Matjašič. W 87. minucie w jedenastce NŠ Mura doszło do zmiany. Luka Šušnjara wszedł za Lukę Bobičanca.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nikowi Marinšekowi i Alenowi Kozarowi.

Nino Kouter  75′
59′ Nikola Leko
Alen Kozar90′
65′ Matic Vrbanec
Nik Lorbek
78′ Jure Matjašič
Tomi Horvat64′
78′ 90′ Nik Marinšek
Jon Šporn
Luka Petek
Luka Šušnjara87′
59′ Elvir Maloku
Maksimiljan Zorman

Amadej Maroša76′

Jedenastka NŠ Mura postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Aluminij dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna NŠ Mura w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.