Liga słoweńska - 32. kolejka 1. SNL: NŠ Mura - NK Triglav Kranj 2-0 (2-0)

8 lipca na Mestni Štadion Fazanerija w Murskiej Sobocie odbył się pojedynek 32. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami NŠ Mura i Triglavu. Starcie zakończyło się zwycięstwem NŠ Mura 2-0. Mecz obejrzało 450 widzów.

32. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-07-08 20:15 | Stadion: Mestni Štadion Fazanerija | Widzów: 450 | Arbiter: R. Obrenović
NŠ Mura
NK Triglav Kranj
2
0
S. Mandić 34'
L. Bobičanec 45'

Od pierwszych minut drużyna NŠ Mura zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Triglavu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Triglav: Žanowi Rogeljowi w 28. i Markowi Gajičowi w 32. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NŠ Mura w 34. minucie spotkania, gdy Staniša Mandić strzelił pierwszego gola. W 35. minucie sędzia pokazał kartkę Tomiemu Horvatowi, zawodnikowi NŠ Mura.

Jedenastka Triglavu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy pokonał bramkarza Luka Bobičanec. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 54. minucie za Martena Wilmotsa wszedł Kristjan Arh. W tej samej minucie w jedenastce Triglavu doszło do zmiany. Reno Wilmots wszedł za Marka Gajiča.

Chwilę później trener Triglavu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Gašper Udovič, a murawę opuścił Armin Czerimagić. W tej samej minucie na murawie pojawił się Žan Karničnik z NŠ Mura, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Amadeja Marošę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Triglav: Momirowi Bojičowi w 70. i Milanowi Milanoviciowi w 84. minucie.

Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze NŠ Mura: Tomi Horvat, Žiga Kous, Kai Cipot, na ich miejsce weszli: Marko Brkić, Luka Šušnjara, Kevin Žižek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Žana Rogelja, Filipa Jankovicia zajęli: Momir Bojič, Gaber Petrić.

Erik Gliha
80′ Žiga Kous
Milan Milanović84′
Klemen Pučko
Armin Czerimagić58′
 45′ Luka Bobičanec
Marko Gajič32′ 54′
35′ 80′ Tomi Horvat
Filip Janković70′
Nino Kouter
Aleš Mertelj
 34′ Staniša Mandić
Tilen Mlakar
Matic Maruško
Žan Rogelj28′ 70′
88′ Kai Cipot
Luka Majcen
58′ Amadej Maroša
Marten Wilmots54′
Marko Zalokar
Luka Čadež
Jan Gorenc
Kristjan Arh Česen54′
58′ Žan Karničnik
Veron Šalja
Klemen Šturm
Momir Bojič70′ 70′
80′ Marko Brkić
Reno Wilmots54′
80′ Luka Šušnjara
Gaber Petrić70′
88′ Kevin Žižek
Gašper Udovič58′

Zespół NŠ Mura zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Triglavu pokazał cztery.

Zespół NŠ Mura w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.