Liga słoweńska - 32. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Domžale 4-1 (1-1)

7 lipca na Stadionie Z'dežele odbył się mecz 32. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Celje i Domžale. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Celje 4-1. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

N. Vujadinović 42'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 83 pojedynki zespół Domžale wygrał 32 razy i zanotował 25 porażek oraz 26 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Damjan Vukliševič z zespołu gości. Była to 34. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luka Kerin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celje , strzelając gola w 37. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 42. minucie wyrównującą bramkę dla drużyny Domžale zdobył Nikola Vujadinović.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celje w 51. minucie spotkania, gdy Mitja Lotrič strzelił drugiego gola. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 60. minucie Sven Karič został zmieniony przez Andraža Žiniča. Po chwili trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Nino Pungaršek, a murawę opuścił Jakob Novak.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Celje, zdobywając kolejną bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Dario Vizinger. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 strzelonych goli.

W 74. minucie kartkę obejrzał Nino Pungaršek z Celje. Trener Domžale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dejana Lazarevicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Janez Pišek. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Nikola Vujadinović, zawodnik Domžale.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie Mitja Lotrič ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-1.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Celje: Karlo Plantak, Gašper Koritnik, a na ich miejsce weszli Mitja Lotrič, Ivan Božić. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Damjan Vukliševič34′
68′ Jakob Novak
Zeni Husmani87′
Lan Štravs
Senijad Ibriczić
90′ Ivan Božić
Janez Pišek74′
 37′ Luka Kerin
Tamar Svetlin87′
 51′, 89′ 90′ Mitja Lotrič
Arnel Jakupovic
 73′ Dario Vizinger
Dohyun Kim87′
90′ Karlo Plantak
Dejan Lazarević74′
68′ 74′ Nino Pungaršek
Andraž Žinič60′
Rok Sztraus
Til Mavretič87′
90′ Gašper Koritnik
Matej Podlogar74′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Celje, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna Celje w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.