Liga słoweńska - 32. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Bravo 1-2 (1-0)

8 lipca na Športni Park Aluminij w Kidričevie odbył się pojedynek 32. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i NK Bravo. Mecz zakończył się zwycięstwem NK Bravo 2-1. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

32. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-07-08 18:00 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 200 | Arbiter: M. Antič
D. Brekalo 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Aluminij wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Besartowi Abdurahimiemu z NK Bravo. Była to 20. minuta spotkania.

Nagle piłkarze Aluminij nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Ante Živković. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aluminij.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Ovbokhę Agboyiego, piłkarza gości.

Zawodnicy NK Bravo odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Aljoša Matko. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Aluminij postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mihael Klepač, a murawę opuścił David Flakus. W tej samej minucie Lucas Horvat zastąpił Nika Marinšeka. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Tilenowi Pečnikowi z jedenastki gospodarzy.

W 85. minucie w drużynie Aluminij doszło do zmiany. Jure Matjašič wszedł za Tilena Pečnika.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił David Brekalo.

Trener NK Bravo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mihę Kanciliję. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Roko Baturina. W doliczonej pierwszej minucie meczu w jedenastce NK Bravo doszło do zmiany. Luka Žinko wszedł za Besarta Abdurahimiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Martin Kramarič
64′ Lucas Mario Horvat
Sandi Ogrinec
84′ 85′ Tilen Pečnik
Besart Abdurahimi20′ 90′
64′ David Flakus Bosilj
Roko Baturina90′
 32′ Ante Živković
Aljoša Matko  59′
Matija Kovačić
Domen Gril
Stipe Vrdoljak
Matevž Matko
64′ Mihael Klepač
Gal Primc
64′ Nik Marinšek
Mark Španring
Luka Mesarič
Luka Žinko90′
Gašper Pečnik
Miha Kancilija90′
85′ Jure Matjašič
Ibrahim Arafat Mensah

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Aluminij, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół Aluminij w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.