Liga słoweńska - 31. kolejka 1. SNL: NK Triglav Kranj - NK Olimpija Ljubljana 3-7 (2-3)

5 lipca na Športni Center Stanko Mlakar w Kranju odbył się mecz 31. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Triglavu i Olimpii Ljubljanej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 7-3. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

31. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-07-05 17:00 | Stadion: Športni Center Stanko Mlakar | Widzów: 400 | Arbiter: R. Glazar
R. Bezjak 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała aż 27 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartkę obejrzał Reno Wilmots z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 12. minucie spotkania, gdy Ante Vukušić strzelił pierwszego gola. To już dwudzieste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po kwadransie gry kartkę dostał Tomislav Tomić, piłkarz Olimpii Ljubljanej.

Drużyna Triglavu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Endri Çekiçi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Niedługo później Filip Janković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Triglavu, strzelając gola w 30. minucie pojedynku.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Triglavu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Milan Milanović wyrównał wynik meczu.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Luka Čadež z Triglavu.

W 45. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ante Vukušić z Olimpii Ljubljanej.

Piłkarze Triglavu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tilen Mlakar.

W 59. minucie Reno Wilmots został zmieniony przez Berata Bekjiriego.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 60. minucie Ante Vukušić hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-4.

Po chwili trener Olimpii Ljubljanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Timi Elšnik, a murawę opuścił Enrik Ostrc. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Roman Bezjak wszedł za Lukę Menalę. Trener Triglavu postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Tilena Mlakara i na pole gry wprowadził napastnika Gabera Petricia, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Triglavu doszło do zmiany. Luka Vuković wszedł za Martena Wilmotsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 74. minucie spotkania, gdy Stefan Savić strzelił piątego gola.

W 77. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Stefan Savić z Olimpii Ljubljanej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 79. minucie spotkania, gdy Roman Bezjak strzelił siódmego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Denis Šme, Bojan Knežević, Haris Kadrić, a na ich miejsce weszli Michael Pavlovič, Endri Çekiçi, Ante Vukušić. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-7.

Wilmots
43′ Luka Čadež
Nejc Vidmar
Erik Gliha
Jan Andrejašič
 33′ Milan Milanović
Frank Bagnack
 30′ Filip Janković
Enrik Ostrc67′
Aleš Mertelj
Miral Samardžić
 55′ 72′ Tilen Mlakar
Endri Çekiçi  23′ 80′
Žan Rogelj
Michael Pavlovič80′
10′ 59′ Reno Wilmots
Stefan Savić  74′, 77′
Luka Majcen
Tomislav Tomić17′
Gašper Udovič
Luka Menalo72′
72′ Marten Wilmots
Ante Vukušić  12′, 45′ (k.), 60′ 80′
Jalen Arko
Matija Orbanić
Jan Jure Stojanovič
Daniel Kamy Ntankeu Yves
59′ Berat Bekjiri
Denis Šme80′
Momir Bojič
Bojan Knežević80′
Qendrim Hasanaj
Roman Bezjak72′  79′
72′ Gaber Petrić
Timi Elšnik67′
72′ Luka Vuković
Haris Kadrić80′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.