Liga słoweńska - 31. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Domžale 0-3 (0-1)

W starciu 31. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 4 maja, drużyna Aluminij przegrała z Domžale 0-3 (0-1). Mecz na Športni Park Aluminij w Kidričevo obejrzało 300 widzów.

31. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-05-04 17:00 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 300 | Arbiter: N. Kajtazović
S. Nicholson 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Domžale wygrała aż 11 razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Čermáka z Aluminij, a w siódmej minucie Nermina Hodžicia z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tilen Klemenčič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Domžale, zdobywając bramkę w 21. minucie spotkania. W 36. minucie Dejan Petrovič został zastąpiony przez Nika Marinšeka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Domžale.

Na drugą połowę jedenastka Aluminij wyszła w zmienionym składzie, za Marcela Čermáka wszedł Matic Vrbanec. W 52. minucie arbiter wręczył kartkę Saninowi Muminoviciowi z Aluminij.

Drużyna Aluminij ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie wynik na 0-2 podwyższył Gaber Dobrovoljc.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Amedeja Vetriha, piłkarza gości. W 58. minucie w jedenastce Domžale doszło do zmiany. Dejan Lazarević wszedł za Nermina Hodžicia. Po chwili trener Domžale postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Slobodana Vuka. Na boisko wszedł Shamar Nicholson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Aluminij doszło do zmiany. Kruno Ivančić wszedł za Nikolę Lekę. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dejana Lazarevicia z Domžale, a w 77. minucie Alena Krajnca z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Domžale w 77. minucie spotkania, gdy Shamar Nicholson zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 79. minucie w drużynie Domžale doszło do zmiany. Matej Podlogar wszedł za Tonćiego Mujana. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Luce Koblarowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Gaber Dobrovoljc  56′
82′ Luka Koblar
Tilen Klemenčič  21′
Ivan Kontek
Matija Rom
52′ Sanin Muminović
Gregor Sikošek
4′ 46′ Marcel Čermák
Adam Gnezda Čerin
77′ Alen Krajnc
Nermin Hodžić7′ 58′
73′ Nikola Leko
Senijad Ibriczić
36′ Dejan Petrovič
Darrick Morris
36′ Nik Marinšek
Žan Žužek
Luka Petek
Dejan Lazarević58′ 74′
46′ Matic Vrbanec
Shamar Nicholson67′  77′
73′ Kruno Ivančić
Tilen Pečnik
Tadej Trdina
Matej Podlogar79′

Jedenastka Aluminij miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Domžale obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.