Liga słoweńska - 30. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Celje 0-2 (0-2)

27 czerwca na Športni Park Aluminij w Kidričevie odbył się mecz 30. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i Celje. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Celje 2-0. Na stadionie stawiło się 350 widzów.

30. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-06-27 20:00 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 350 | Arbiter: B. Mertik
D. Vizinger 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół Celje wygrał aż 10 razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mitja Lotrič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celje, strzelając gola w 11. minucie starcia. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Aluminij ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie wynik na 0-2 podwyższył Dario Vizinger. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 strzelonych goli.

Jedyną kartkę w meczu dostał Mihael Klepač z jedenastki gospodarzy. Była to 34. minuta pojedynku. W 42. minucie Sanin Muminović został zmieniony przez Renata Pantalona. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Lucas Horvat został zmieniony przez Lovra Grajfonera, a za Davida Flakusa wszedł na boisko Jure Matjašič, co miało wzmocnić drużynę Aluminij. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Marandiciego na Amadeja Brecla w 57. minucie. Niedługo później trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Karlo Plantak, a murawę opuścił Lan Štravs.

A trener Aluminij wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nika Marinšeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Ante Živković. W tej samej minucie Miloš Šaka został zmieniony przez Lukę Štora, co miało wzmocnić drużynę Aluminij. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakoba Novaka na Jure'a Travnera w 90. minucie oraz Nina Pungaršeka na Roka Sztrausa w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Josip Ćalušić
42′ Sanin Muminović
Jakob Novak90′
46′ Lucas Mario Horvat
Nino Pungaršek90′
34′ Mihael Klepač
Lan Štravs73′
73′ Miloš Šaka
Luka Kerin
46′ David Flakus Bosilj
Mitja Lotrič  11′
73′ Ante Živković
Dario Vizinger  17′
Matija Kovačić
Stefan Moćić
42′ Renato Pantalon
Amadej Brecl57′
46′ Lovro Grajfoner
Jure Travner90′
73′ Nik Marinšek
Domantas Antanavičius
Tilen Pečnik
Karlo Plantak73′
46′ Jure Matjašič
Rok Sztraus90′
73′ Luka Štor
Tom Kljun

Sędzia nie ukarał zawodników Celje żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Celje w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.