Liga słoweńska - 3. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NŠ Mura 0-0

W starciu 3. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 13 września, drużyna Olimpii Ljubljanej zremisowała z NŠ Mura 0-0. Mecz na Stadionie Stožice obejrzało 340 widzów.

3. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-09-13 20:15 | Stadion: Stadion Stožice | Widzów: 340 | Arbiter: R. Ponis
NK Olimpija Ljubljana
NŠ Mura
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Olimpii Ljubljanej wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Draženowi Bagariciowi z drużyny gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół NŠ Mura wyszedł w zmienionym składzie, za Matica Maruškę wszedł Luka Bobičanec. W 55. minucie kartką został ukarany Tomi Horvat, zawodnik NŠ Mura.

W 59. minucie Dražen Bagarić zastąpił Nika Kapuna. Między 62. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Olimpii Ljubljanej oraz trzy drużynie przeciwnej. Trener Olimpii Ljubljanej postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Mihaila Caimacova i na pole gry wprowadził napastnika Harisa Kadricia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Po chwili trener NŠ Mura postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w czwartej minucie doliczonego czasu meczu zastąpił zmęczonego Kevina Žižeka. Na boisko wszedł Kai Cipot, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Matko Obradovič
75′ Matic Fink
Jan Gorenc88′
78′ Urosz Korun
Žan Karničnik
Enrik Ostrc
Žiga Kous
Miral Samardžić
Klemen Šturm77′
88′ Mihail Caimacov
Tomi Horvat55′
Timi Elšnik
Nino Kouter
Angel Stefanov Lyaskov
Alen Kozar
15′ 59′ Dražen Bagarić
Matic Maruško46′
59′ Radivoj Bosić
Andrija Filipović
68′ 68′ Đorđe Ivanović
Marko Brkić
59′ Nik Kapun
Luka Marič
Michael Pavlovič
Kai Cipot90′
68′ Jakov Blagaić
Tio Cipot
88′ Haris Kadrić
Amadej Maroša
59′ Gal Kurež
Vito Štrakl

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Drużyna NŠ Mura miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Zespół Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.