Liga słoweńska - 3. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Domžale 1-2 (0-2)

W pojedynku 3. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 12 września, zespół Celje przegrał z Domžale 1-2 (0-2). Mecz na Stadionie Z'dežele obejrzało 380 widzów.

3. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-09-12 20:15 | Stadion: Stadion Z'dežele | Widzów: 380 | Arbiter: D. Skomina
D. Kolobaric 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 84 mecze zespół Domžale wygrał 32 razy i zanotował 26 porażek oraz 26 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Denisowi Marandiciemu z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Domžale w 24. minucie spotkania, gdy Matej Podlogar zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Celje ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Dario Kolobaric. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Josipowi Ćalušiciowi, piłkarzowi Celje. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Advana Kadušicia, zawodnika gospodarzy. Chwilę później trener Celje postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Matica Vrbanca. Na boisko wszedł Nino Pungaršek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Lan Štravs został zmieniony przez Jakoba Novaka. W tej samej minucie w drużynie Celje doszło do zmiany. Filip Dangubić wszedł za Mića Kuzmanovicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Žan Zaletel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celje, zdobywając bramkę w 69. minucie pojedynku. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Josip Ćalušić z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 32. minucie.

Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Domžale i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi Celje zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Domžale.

Grega Sorčan90′
32′ 73′ Josip Ćalušić
Sven Karič
61′ Advan Kadušić
Gregor Sikošek75′
13′ Denis Marandici
Damjan Vukliševič
 69′ Žan Zaletel
Andraž Žinič
65′ Lan Štravs
Zeni Husmani
65′ Matic Vrbanec
Senijad Ibriczić
Ivan Božić
Janez Pišek
87′ Luka Kerin
Tamar Svetlin74′
65′ Mićo Kuzmanović
Tibor Gorenc Stankovič
65′ 75′ Jakob Novak
Dohyun Kim74′
65′ Nino Pungaršek
Til Mavretič86′
65′ Filip Dangubić
Tonći Mujan90′
87′ Gašper Koritnik
Arnel Jakupovic

Zespół Domžale zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Celje.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Celje, a piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Zespół Celje w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.