Liga słoweńska - 3. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Aluminij 0-0

26 lipca na Stadionie Z'dežele odbyło się starcie 3. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Celje i Aluminij. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

3. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-07-26 19:00 | Stadion: Stadion Z'dežele | Widzów: 300 | Arbiter: S. Vincic
NK Celje
NK Aluminij
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Celje wygrał dziewięć razy i zanotował cztery porażki oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dušana Stojinoviča z Celje, a w 28. minucie Dejana Petroviča z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jakob Novak z zespołu gospodarzy. Była to 58. minuta pojedynku. W 67. minucie Jakob Novak zastąpił Roka Sztrausa.

Niedługo później trener Aluminij postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jure Matjašiča wszedł Nemanja Jakšić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Aluminij utrzymać remis. W 90. minucie w zespole Aluminij doszło do zmiany. David Bosilj wszedł za Lukę Štora.

Luka Janžekovič
12′ Dušan Stojinovič
Alen Krajnc
58′ 67′ Jakob Novak
Nikola Leko
Janez Pišek
Dejan Petrovič28′
70′ Nino Pungaršek
Matic Vrbanec
78′ Ivan Božić
Luka Petek
70′ Žan Benedičič
Aljaž Ploj
67′ Rok Sztraus
Marcel Čermák
Lan Štravs
Nik Marinšek
78′ Luka Kerin
David Flakus Bosilj90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Aluminij przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Aluminij w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.