Liga słoweńska - 3. kolejka 1. SNL: MND Tabor Sežana - NK Aluminij 3-1 (1-0)

13 września na Stadionie Rajko Štolfa odbyło się spotkanie 3. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami MND Tabor Sežana i Aluminij. Starcie zakończyło się zwycięstwem MND Tabor Sežana 3-1. Pojedynek obejrzało 300 widzów.

3. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-09-13 16:00 | Stadion: Stadion Rajko Štolfa | Widzów: 300 | Arbiter: S. Vincic
F. Kukuličić 77'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów zespół MND Tabor Sežana wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom MND Tabor Sežana i jedną drużynie przeciwnej.

W 29. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dino Stančič osłabiając drużynę MND Tabor Sežana. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie.

W tym czasie zawodnicy MND Tabor Sežana nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie Mario Babić dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MND Tabor Sežana.

W 61. minucie żółtą kartkę obejrzał Emir Azemović z drużyny gości.

Zespół Aluminij ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry wynik na 2-0 podwyższył Aldair.

W 65. minucie Lovro Grajfoner zastąpił Filipa Kukuličicia. W 70. minucie Tilen Pečnik został zmieniony przez Jure Matjašiča, a za Davida Flakusa wszedł na boisko Marko Maletić, co miało wzmocnić zespół Aluminij. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Krivičiča na Leona Severa.

Mimo że drużyna Aluminij nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 117 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Kukuličić.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy MND Tabor Sežana: Christos Rovas, Marsel Stare, a na ich miejsce weszli Mario Babić, Aldair.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania pokonał bramkarza Marsel Stare.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Nemanja Jakšić
17′ Marko Ristić
Renato Pantalon
Mario Zebić
Aljaž Ploj
 33′ (k.) 78′ Mario Babić
Marcel Čermák
Kevin Grobry Doukoure
Lovro Grajfoner65′
73′ Marko Krivičič
Lucas Mario Horvat
 62′ 78′ Aldair Adulai Djaló Baldé
Mihael Klepač
Dominik Mihaljević
Tilen Pečnik23′ 70′
23′ 29′ Dino Stančič
Nik Marinšek
73′ Leon Sever
Juš Štusej
Jakoslav Stankovic
Filip Kukuličić65′  77′
78′ Christos Rovas
Marko Maletić70′
78′  88′ Marsel Stare
Jure Matjašič70′
Marko Vukelič

Przewaga zespołu Aluminij w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Aluminij przyznał dwie żółte.