Liga słoweńska - 29. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NK Krško 3-2 (2-0)

28 kwietnia na Stadionie Stožice odbył się pojedynek 29. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Olimpii Ljubljanej i Krško. Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 3-2. Na stadionie stawiło się 600 widzów.

A. Kordić 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała aż 13 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marco da Silva z zespołu gości. Była to 12. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 20. minucie spotkania, gdy Endri Çekiçi strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 45. minucie spotkania, gdy Rok Kronaveter zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Na drugą połowę jedenastka Krško wyszła w zmienionym składzie, za Marina Pericia wszedł Ivan Petrović.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 50. minucie gola kontaktowego strzelił Ante Vukušić.

W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Endriemu Çekiçiemu z Olimpii Ljubljanej. W 80. minucie Jucie Lupeta został zmieniony przez Roka Kidriča.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Rok Kidrič.

Chwilę później trener Olimpii Ljubljanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Stefan Savić, a murawę opuścił Endri Çekiçi. A kibice Krško nie mogli już doczekać się wprowadzenia Estera Soklera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Dalibor Volaš. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Ante Kordić. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Vitja Valenčič wszedł za Roka Kronavetera. Jedenastce Krško zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Olimpii Ljubljanej.

Robert Jandrek
 20′ 76′ 88′ Endri Çekiçi
Luka Volarič
 45′ (k.) 90′ Rok Kronaveter
Ante Kordić  90′
Asmir Suljić
Marin Perić46′
Tomislav Tomić
Dalibor Volaš90′
80′ Joaquim Manuel Welo Lupeta
Ante Vukušić  50′
Matija Orbanić
Marko Zalokar
Vitalijs Maksimenko
Ivica Batarelo
88′ Stefan Savić
David Kovačič
90′ Vitja Valenčič
Sandi Ogrinec
Mario Jurčevič
Ivan Petrović46′
80′  86′ Rok Kidrič
Ester Sokler90′
Stefan Petrović
Luka Vekić

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Krško w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.