Liga słoweńska - 29. kolejka 1. SNL: NK Maribor - Rudar Velenje 3-0 (1-0)

21 czerwca na Ljudski vrt odbyło się spotkanie 29. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Maribora i Rudaru. Mecz zakończył się zwycięstwem Maribora 3-0.

Felipe Silva 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 86 starć drużyna Maribora wygrała 60 razy i zanotowała 11 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Gregor Bajde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maribora, strzelając gola w 14. minucie starcia.

W 33. minucie Nemanja Mitrović został zastąpiony przez Lukę Koblara. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Luce Koblarowi z Maribora. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Maribora.

Na drugą połowę zespół Maribora wyszedł w zmienionym składzie, za Rudiego Vancaša wszedł Felipe Silva. A trener Rudaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nace Koprivnika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mićo Kuzmanović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maribora w 51. minucie spotkania, gdy Marcos Tavares zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Rudaru doszło do zmiany. Cene Kitek wszedł za Sandra Jovanovicia. W 66. minucie kartkę dostał Leon Črnčič z zespołu gości. Chwilę później trener Maribora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Andrej Kotnik, a murawę opuścił Aleks Pihler.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Blaž Vrhovec, Luka Zahovič, a na ich miejsce weszli Alexandru Crețu, Marcos Tavares.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maribora w 76. minucie spotkania, gdy Felipe Silva strzelił trzeciego gola. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Rudaru: Gašper Jovan, Mateo Panadić, a na ich miejsce weszli Leon Črnčič, Dominik Radić.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Robert Pušaver
33′ Nemanja Mitrović
Sandro Jovanović62′
Špiro Peričić
Aljaž Krefl
67′ Alexandru Crețu
Mićo Kuzmanović46′
Amir Derviševič
Sanjin Lelić
67′ Aleks Pihler
Damjan Trifkovič
46′ Rudi Vancaš Požeg
Adam Vošnjak
 14′ Gregor Bajde
Leon Črnčič66′ 78′
 51′ 67′ Marcos Magno Morales Tavares
Dominik Radić78′
Kenan Pirić
Nikola Daničić
33′ 44′ Luka Koblar
Elvedin Dżinić
67′ Andrej Kotnik
David Kašnik
Mirko Mutavčić
Gašper Jovan78′
46′  76′ Felipe Silva Correa dos Santos
Cene Kitek62′
67′ Blaž Vrhovec
Nace Koprivnik46′
67′ Luka Zahovič
Mateo Panadić78′

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Drużyna Rudaru miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Rudaru w drugiej połowie dokonała czterech zmian.