Liga słoweńska - 29. kolejka 1. SNL: NK Domžale - NK Olimpija Ljubljana 0-1 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 21 czerwca, drużyna Domžale przegrała z Olimpiją Ljubljaną 0-1 (0-0). Mecz na Športni Park obejrzało 250 widzów.

H. Kadrić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 68 meczów drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała 37 razy i zanotowała 20 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 18. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Olimpii Ljubljanej wyszła w zmienionym składzie, za Endriego Çekiçiego wszedł Roman Bezjak. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zeniego Husmaniego z Domžale, a w 50. minucie Franka Bagnacka z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie za Janeza Pišeka wszedł Arnel Jakupovic. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Domžale doszło do zmiany. Slobodan Vuk wszedł za Mateja Podlogara. Trener Domžale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tila Mavretica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tamar Svetlin.

Trener Olimpii Ljubljanej postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Enrika Ostrca i na pole gry wprowadził napastnika Timiego Elšnika. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 89. minucie w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Haris Kadrić wszedł za Lukę Menalę.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Haris Kadrić dla zespołu Olimpii Ljubljanej. Bramka padła w tej samej minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Daniel Kamy wszedł za Ante Vukušicia.

Minutę później arbiter pokazał żółtą kartkę Harisowi Kadriciowi z Olimpii Ljubljanej. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nikola Vujadinović z drużyny Domžale i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 13. minucie.

Jan Andrejašič
13′ 90′ Nikola Vujadinović
Frank Bagnack50′
18′ Damjan Vukliševič
Enrik Ostrc72′
16′ Andraž Žinič
Miral Samardžić
48′ Zeni Husmani
Endri Çekiçi46′
Senijad Ibriczić
Stefan Savić
55′ Janez Pišek
Tomislav Tomić
71′ Tamar Svetlin
Mario Jurčevič
71′ Matej Podlogar
Luka Menalo89′
8′ Predrag Sikimić
Denis Šme
71′ Til Mavretič
Timi Elšnik72′
55′ Arnel Jakupovic
Michael Pavlovič
71′ Slobodan Vuk
Roman Bezjak46′

Haris Kadrić89′  90′ 90′

Zespół Olimpii Ljubljanej zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał trzy celne strzały, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Domžale.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Olimpii Ljubljanej pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.