Liga słoweńska - 29. kolejka 1. SNL: NK Bravo - NŠ Mura 1-0 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 20 czerwca, jedenastka NK Bravo wygrała z NŠ Mura 1-0 (0-0). Mecz na Športni Park Šiška w Lublanie obejrzało 370 widzów.

29. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-06-20 18:00 | Stadion: Športni Park Šiška | Widzów: 370 | Arbiter: N. Kajtazović
NK Bravo
NŠ Mura
1
0
A. Matko 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół NŠ Mura wygrał dwa razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Martin Kramarič z NK Bravo. Była to 37. minuta starcia.

Na murawie, jak to często zdarzało się NŠ Mura w tym sezonie, pojawił się Žan Karničnik, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 57. minucie Stanišę Mandicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Aljoša Matko dla jedenastki NK Bravo. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 62. minucie kartkę dostał Nino Kouter z zespołu gości. W 70. minucie za Žigę Kousa wszedł Luka Šušnjara. Niedługo później trener NK Bravo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Miha Kancilija, a murawę opuścił Roko Baturina.

Klemen Šturm84′
89′ Matevž Matko
Luka Bobičanec
Ovbokha Agboyi
Tomi Horvat
37′ Martin Kramarič
Nino Kouter62′
Sandi Ogrinec
Staniša Mandić57′
84′ Roko Baturina
Matic Maruško
 57′ 90′ Aljoša Matko
Klemen Pučko
89′ Andraz Kirm
Jon Šporn
90′ Besart Abdurahimi
Luka Šušnjara70′
84′ Miha Kancilija
Amadej Maroša70′

Drużyna NŠ Mura miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka NK Bravo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.