Liga słoweńska - 29. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Triglav Kranj 2-1 (0-1)

W starciu 29. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 27 kwietnia, zespół Aluminij zwyciężył z Triglavem 2-1 (0-1). Mecz na Športni Park Aluminij w Kidričevo obejrzało 100 widzów.

29. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-04-27 17:00 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 100 | Arbiter: R. Obrenović
NK Aluminij
NK Triglav Kranj
2
1
J. Matjašič 51',77'
D. Tijanič 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań jedenastka Aluminij wygrała 19 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivana Kontka z Aluminij, a w 28. minucie Toma Žurgę z drużyny przeciwnej.

W 38. minucie Ivan Kontek został zmieniony przez Lukę Koblara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Triglavu w 39. minucie spotkania, gdy David Tijanič zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Triglavu.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę Stanleyowi Amuziemu z Aluminij.

Jedenastka Aluminij nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Jure Matjašič.

Po godzinie gry kartką został ukarany Aleš Mertelj, piłkarz Triglavu. W 71. minucie w zespole Aluminij doszło do zmiany. Nik Marinšek wszedł za Dejana Petroviča.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Aluminij przyniosły efekt bramkowy. Na 13 minut przed zakończeniem starcia Jure Matjašič po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W 78. minucie Elvir Maloku został zmieniony przez Marcela Čermáka, co miało wzmocnić zespół Aluminij. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Žurgę na Ivana Crnova oraz Gašpera Udoviča na Qendrima Hasanaja. W 80. minucie sędzia wręczył kartkę Žanowi Rogeljowi z jedenastki gości. Chwilę później trener Triglavu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Momir Bojič, a murawę opuścił Drilon Kryeziu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jalen Arko
46′ Stanley Amuzie
Kristjan Arh Česen
16′ 38′ Ivan Kontek
Žan Rogelj80′
71′ Dejan Petrovič
Muamer Svraka
Matic Vrbanec
David Tijanič  39′
78′ Elvir Maloku
Luka Majcen
 51′, 77′ Jure Matjašič
Gašper Udovič83′
Luka Štor
Tom Žurga28′ 79′
Matija Kovačić
Darjan Curanović
38′ Luka Koblar
Tin Karamatić
78′ Marcel Čermák
Veron Šalja
Nikola Leko
Momir Bojič85′
71′ Nik Marinšek
Ivan Crnov79′
Kruno Ivančić
Marko Gajič
Tadej Trdina
Qendrim Hasanaj83′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Triglavu, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.