Liga słoweńska - 29. kolejka 1. SNL: ND Gorica - NK Celje 4-0 (4-0)

28 kwietnia na Športni Park w Novach Goricy odbył się pojedynek 29. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Goricy i Celje. Mecz zakończył się zwycięstwem Goricy 4-0. Na stadionie stawiło się 350 widzów.

A. Filipović 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 89 starć zespół Goricy wygrał 34 razy i zanotował 27 porażek oraz 28 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bede'a Osujego z Goricy, a w 23. minucie Lovra Cveka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goricy w 26. minucie spotkania, gdy Etien Velikonja zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Goricy, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie trafił Žiga Lipušček.

W 36. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Etien Velikonja z Goricy. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celje: Žanowi Zaletelowi w 44. minucie i Deniemu Štrausowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Niedługo później Andrija Filipović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goricy, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Matteo Tomiček z Goricy. Chwilę później trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Žan Benedičič, a murawę opuścił Jakob Novak.

W tej samej minucie Deni Štraus został zmieniony przez Elvira Ibisevica. W 56. minucie żółtą kartką został ukarany Jani Curk, piłkarz Goricy. W 62. minucie arbiter wyrzucił z boiska Žana Benedičiča z Celje.

Kibice Goricy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nika Jermola. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rok Grudina. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Andrija Filipović, zawodnik gospodarzy. W 70. minucie Kristijan Šipek został zmieniony przez Semira Smajlagicia, a za Andryję Filipovicia wszedł na boisko Adis Hodžić, co miało wzmocnić zespół Goricy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mitję Lotriča na Lukę Kerina.

Metod Jurhar
56′ Jani Curk
Amadej Brecl
Matija Kavčič
Dušan Stojinovič
 29′ Žiga Lipušček
Deni Štraus45′ 55′
54′ Matteo Tomiček
Jure Travner
64′ Rok Grudina
Žan Zaletel44′
Jaka Kolenc
Lovro Cvek 23′
19′ Bede Amarachi Osuji
Jakob Novak55′
70′ Kristijan Šipek
Nino Pungaršek
 45′ 68′ 79′ Andrija Filipović
Mitja Lotrič87′
 26′, 36′ (k.) Etien Velikonja
Dario Vizinger
Uroš Likar
Matjaž Rožman
Uroš Celcer
Žan Flis
79′ Adis Hodžić
Tadej Vidmajer
Tine Kavčič
Žan Benedičič55′ 62′
Leon Marinič
Rok Sztraus
64′ Nik Jermol
Elvir Ibisevic55′
70′ Semir Smajlagić
Luka Kerin87′

Drużyna Goricy była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.