Liga słoweńska - 28. kolejka 1. SNL: Rudar Velenje - NK Domžale 2-3 (0-1)

17 czerwca na Štadion Ob Jezeru w Velenje odbyło się starcie 28. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Rudaru i Domžale. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Domžale 3-2.

M. Podlogar 61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 64 starcia drużyna Domžale wygrała 29 razy i zanotowała 23 porażki oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Domžale w ósmej minucie spotkania, gdy Matic Fink strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Robertowi Pušaverowi z Rudaru. Była to 32. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Domžale.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Josipowi Filipoviciowi, piłkarzowi Rudaru.

Zespół Rudaru ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik na 0-2 podwyższył Senijad Ibriczić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 57. minucie Nace Koprivnik został zastąpiony przez Sandra Jovanovicia. W tej samej minucie w drużynie Rudaru doszło do zmiany. Mateo Panadić wszedł za Dominika Radicia. A kibice Domžale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mateja Podlogara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Slobodan Vuk. Posunięcie trenera było słuszne. Mateja Podlogara zdobył trzecią bramkę w 61. minucie spotkania.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Matej Podlogar.

Bramkarz Domžale wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Mićo Kuzmanović.

Między 68. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Rudaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Adam Vošnjak, a murawę opuścił Jovan Pavlović.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie wynik ustalił Sandro Jovanović.

W doliczonej drugiej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Ivanowi Makovecowi z drużyny gości. Zespołowi Rudaru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Domžale.

Matic Fink  8′ 78′
51′ Josip Filipović
Branko Ilicz
83′ Jovan Vladimir Pavlović
Ivan Makovec90′
32′ Robert Pušaver
Damjan Vukliševič
69′ Gašper Jovan
Zeni Husmani
57′ Nace Koprivnik
Senijad Ibriczić  53′
 63′ Mićo Kuzmanović
Tamar Svetlin78′
Sanjin Lelić
Arnel Jakupovic68′
Damjan Trifkovič
Predrag Sikimić
57′ Dominik Radić
Slobodan Vuk60′
Nikola Daničić
Grega Sorčan
Vud Plešnik
Andraž Žinič78′
57′  88′ 68′ Sandro Jovanović
Dohyun Kim78′
Cene Kitek
Dejan Lazarević
Pavel Vižintin
Benjamin Markuš
83′ Adam Vošnjak
Til Mavretič68′ 73′
57′ Mateo Panadić
Matej Podlogar60′  61′

Jedenastka Rudaru zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Rudaru obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Domžale w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.