Liga słoweńska - 28. kolejka 1. SNL: NŠ Mura - NK Celje 3-1 (2-1)

16 czerwca na Mestni Štadion Fazanerija w Murska Sobocie odbyło się starcie 28. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami NŠ Mura i Celje. Mecz zakończył się zwycięstwem NŠ Mura 3-1.

A. Kadušić 24'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka NŠ Mura wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Luka Šušnjara wywołał eksplozję radości wśród kibiców NŠ Mura, strzelając gola w 10. minucie starcia. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze Celje nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Advan Kadušić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NŠ Mura w 39. minucie spotkania, gdy Kevin Žižek strzelił drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NŠ Mura w 48. minucie spotkania, gdy Luka Bobičanec zdobył z karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Trener Celje wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roka Sztrausa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Karlo Plantak. W 53. minucie Jakob Novak został zastąpiony przez Nina Pungaršeka. Między 61. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Celje.

Niedługo później trener NŠ Mura postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Amadej Maroša, a murawę opuścił Luka Bobičanec. Między 74. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Celje: Luka Kerin, Denis Marandici, Ivan Božić, na ich miejsce weszli: Gašper Koritnik, Amadej Brecl, Tom Kljun. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomiego Horvata, Stanišy Mandicia zajęli: Marko Brkić, Kai Cipot. Między 78. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Denis Marandici90′
 48′ (k.) 71′ Luka Bobičanec
Dušan Stojinovič61′
84′ Tomi Horvat
Jakob Novak53′
71′ Nino Kouter
Karlo Plantak53′
78′ 84′ Staniša Mandić
Ivan Božić90′
Matic Maruško
Luka Kerin74′
 10′ 64′ Luka Šušnjara
Mitja Lotrič
 39′ Kevin Žižek
Dario Vizinger
Marko Zalokar
Metod Jurhar
64′ Žiga Kous
Amadej Brecl90′
Klemen Šturm
Žan Zaletel
84′ Marko Brkić
Nino Pungaršek53′
71′ 83′ Jon Šporn
Rok Sztraus53′ 68′
84′ 86′ Kai Cipot
Tom Kljun90′
71′ Amadej Maroša
Gašper Koritnik74′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.