Liga słoweńska - 28. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NK Bravo 0-5 (0-4)

W starciu 28. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 17 czerwca, zespół Olimpii Ljubljanej przegrał wysoko z NK Bravo 0-5 (0-4). Mecz odbył się na Stadionie Stožice.

M. Kramarič 25'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie za Erica Boakyego wszedł Jan Andrejašič.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Aljoša Matko wywołał eksplozję radości wśród kibiców NK Bravo , strzelając gola w tej samej minucie pojedynku. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna NK Bravo, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie trafił Roko Baturina. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 22. minucie Roko Baturina ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-3.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Bravo w 25. minucie spotkania, gdy Martin Kramarič strzelił czwartego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Miralowi Samardžiciowi z zespołu gospodarzy. Była to 28. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Olimpii Ljubljanej: Mario Jurčevič, Endri Çekiçi, Luka Menalo, na ich miejsce weszli: Michael Pavlovič, Timi Elšnik, Haris Kadrić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Žana Trontelja, Roka Baturiny zajęli: Besart Abdurahimi, Andraz Kirm. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Žanowi Tronteljowi z NK Bravo. Była to 69. minuta pojedynku.

Kibice NK Bravo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mihę Kanciliję. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Aljoša Matko. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 0-5 zdobył po raz drugi w doliczonym czasie gry Aljoša Matko.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-5.

David Brekalo
13′ Eric Boakye
Vanja Drkušić
Enrik Ostrc
Almin Kurtovič
28′ Miral Samardžić
Žan Trontelj69′ 69′
46′ Endri Çekiçi
Roko Baturina  18′, 22′ 82′
46′ Mario Jurčevič
Aljoša Matko  13′, 90′ 90′
64′ Luka Menalo
Mustafa Nukić
Matija Orbanić
Domen Gril
13′ Jan Andrejašič
Jaka Ihbeisheh
Daniel Kamy Ntankeu Yves
Matevž Matko
Denis Šme
Gal Primc
46′ Timi Elšnik
Andraz Kirm82′
46′ Michael Pavlovič
Besart Abdurahimi69′
64′ Haris Kadrić
Miha Kancilija90′

Przewaga zespołu Olimpii Ljubljanej w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Olimpii Ljubljanej wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.