Liga słoweńska - 28. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - ND Gorica 3-1 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 19 kwietnia, drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała z Goricą 3-1 (1-0). Mecz na Stadionie Stožice obejrzało 400 widzów.

M. Kavčič 73'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 74 starcia drużyna Goricy wygrała 29 razy i zanotowała 27 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Olimpii Ljubljanej nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Marko Putinčanin.

Między 33. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olimpii Ljubljanej.

W 47. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Adel Halilović z Goricy i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 41. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 48. minucie spotkania, gdy Rok Kronaveter strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 54. minucie spotkania, gdy Jucie Lupeta zdobył trzecią bramkę. W 65. minucie za Roka Grudinę wszedł Kristijan Šipek.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Haris Kadrić wszedł za Stefana Savicia. Chwilę później trener Goricy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Semir Smajlagić, a murawę opuścił Etien Velikonja.

Piłkarze Goricy odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Matija Kavčič.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w zespole Goricy za Adisa Hodžicia wszedł Nik Jermol, a w drużynie Olimpii Ljubljanej Jucie Lupeta zmienił Maria Jurčeviča. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Matija Kavčič  73′
44′ Dino Sztiglec
Tine Kavčič
Endri Çekiçi
Žiga Lipušček33′
 48′ (k.) Rok Kronaveter
Rok Grudina65′
 25′ Marko Putinčanin
Jaka Kolenc
71′ Stefan Savić
Bede Amarachi Osuji
Vitja Valenčič
Andrija Filipović
 54′ 84′ Joaquim Manuel Welo Lupeta
Vladimir Oršolić
84′ Mario Jurčevič
Kristijan Šipek65′
71′ Haris Kadrić
Mark Gulič
Rok Kidrič
Nik Jermol84′
Antonio Lukanović
Semir Smajlagić73′

Zawodnicy Goricy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.