Liga słoweńska - 28. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Aluminij 1-0 (0-0)

W pojedynku 28. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 19 kwietnia, jedenastka Celje wygrała z Aluminij 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Z'dežele obejrzało 500 widzów.

28. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-04-19 18:15 | Stadion: Stadion Z'dežele | Widzów: 500 | Arbiter: A. Matković
NK Celje
NK Aluminij
1
0
M. Lotrič 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Celje wygrał aż osiem razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aluminij: Lucasowi Horvatowi w 37. i Saninowi Muminoviciowi w 45. minucie.

W 64. minucie Jure Matjašič został zmieniony przez Nika Marinšeka.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Celje zdobył Mitja Lotrič. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 75. minucie arbiter wręczył kartkę Janezowi Pišekowi z jedenastki gospodarzy. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Aluminij doszło do zmiany. Tadej Trdina wszedł za Sanina Muminovicia. Po chwili trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Žan Benedičič, a murawę opuścił Deni Štraus.

A kibice Aluminij nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Lekę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matic Vrbanec. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rudiego Vancaša z Celje, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Lukę Koblara z drużyny przeciwnej.

Luka Koblar90′
83′ Deni Štraus
Lucas Mario Horvat37′
75′ Janez Pišek
Dejan Petrovič
89′ Rudi Vancaš Požeg
Matic Vrbanec83′
 64′ Mitja Lotrič
Jure Matjašič64′
Dario Vizinger
Luka Štor
Matjaž Rožman
Matija Kovačić
83′ Žan Benedičič