Liga słoweńska - 27. kolejka 1. SNL: Rudar Velenje - NK Bravo 1-3 (0-3)

12 czerwca na Štadion Ob Jezeru w Velenje odbyło się starcie 27. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Rudaru i NK Bravo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem NK Bravo 3-1.

S. Ogrinec 33'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół NK Bravo wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Bravo w 17. minucie spotkania, gdy Roko Baturina zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 27. minucie Josip Filipović został zmieniony przez Sanjina Lelicia.

W 30. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Roko Baturina z NK Bravo.

Prawie natychmiast Sandi Ogrinec wywołał eksplozję radości wśród kibiców NK Bravo, zdobywając kolejną bramkę w 33. minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Žanowi Tronteljowi z NK Bravo. Była to 37. minuta starcia.

W 40. minucie w drużynie Rudaru doszło do zmiany. Leon Črnčič wszedł za Adama Vošnjaka. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół NK Bravo wyszedł w zmienionym składzie, za Žana Trontelja wszedł Matevž Matko. Trener NK Bravo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Miha Kancilija, a murawę opuścił Roko Baturina. Po godzinie gry wynik ustalił z karnego Damjan Trifkovič.

W 65. minucie w drużynie Rudaru doszło do zmiany. Sandro Jovanović wszedł za Damjana Trifkoviča. Trener Rudaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nace Koprivnika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dominik Radić. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie NK Bravo doszło do zmiany. Gal Primc wszedł za Sandiego Ogrinca. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

David Brekalo
27′ Josip Filipović
Vanja Drkušić
73′ David Kašnik
Almin Kurtovič
Robert Pušaver
Žan Trontelj37′ 46′
Marko Ćosić
Ovbokha Agboyi
90′ Aljaž Krefl
Martin Kramarič
Mićo Kuzmanović
Sandi Ogrinec  33′ 78′
 60′ (k.) 65′ Damjan Trifkovič
Roko Baturina  17′, 30′ 58′
40′ Adam Vošnjak
Aljoša Matko
65′ Dominik Radić
Mustafa Nukić
Danijel Starčić
Aljaz Bozic
Jovan Vladimir Pavlović
Emerick Eckert
65′ Sandro Jovanović
Matevž Matko46′
65′ Nace Koprivnik
Gal Primc78′
27′ Sanjin Lelić
Andraz Kirm
40′ 82′ Leon Črnčič
Besart Abdurahimi
Mateo Panadić
Miha Kancilija58′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom NK Bravo pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna NK Bravo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.