Liga słoweńska - 27. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NK Celje 0-1 (0-1)

13 czerwca na Stadionie Stožice odbył się mecz 27. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Olimpii Ljubljanej i Celje. Starcie zakończyło się zwycięstwem Celje 1-0.

M. Lotrič 9'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 82 pojedynki jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała 37 razy i zanotowała 23 porażki oraz 22 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter pokazał kartkę Luce Kerinowi z Celje.

Jedynego gola meczu strzelił Mitja Lotrič dla zespołu Celje. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Karla Plantaka z Celje, a w 30. minucie Endriego Çekiçiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Celje.

Między 47. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Olimpii Ljubljanej i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie Jakob Novak zastąpił Žana Benedičiča.

W tej samej minucie w jedenastce Celje doszło do zmiany. Nino Pungaršek wszedł za Ivana Božicia. Trener Olimpii Ljubljanej postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Enrika Ostrca i na pole gry wprowadził napastnika Romana Bezjaka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Luka Menalo został zmieniony przez Timiego Elšnika, a za Erica Boakyego wszedł na boisko Jan Andrejašič, co miało wzmocnić zespół Olimpii Ljubljanej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Advana Kadušicia na Amadeja Brecla.

Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Matjaž Rožman90′
70′ Eric Boakye
Josip Ćalušić72′
Daniel Kamy Ntankeu Yves
Advan Kadušić55′ 80′
67′ Enrik Ostrc
Denis Marandici88′
Miral Samardžić
Dušan Stojinovič
30′ Endri Çekiçi
Jakob Novak62′
62′ Stefan Savić
Karlo Plantak25′
Tomislav Tomić
Ivan Božić62′
Mario Jurčevič
Luka Kerin4′
67′ Luka Menalo
Mitja Lotrič  9′
47′ Ante Vukušić
Dario Vizinger
Matija Orbanić
Metod Jurhar
70′ Jan Andrejašič
Amadej Brecl80′
Matija Burin
Žan Benedičič62′
Denis Šme
Nino Pungaršek62′ 74′
67′ Timi Elšnik
Rok Sztraus
Michael Pavlovič
Tom Kljun
67′ Roman Bezjak
Gašper Koritnik

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Celje w pierwszej połowie, natomiast w drugiej pięć. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.