Liga słoweńska - 26. kolejka 1. SNL: NK Celje - Rudar Velenje 2-0 (0-0)

5 czerwca na Stadionie Z'dežele odbyło się starcie 26. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Celje i Rudaru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Celje 2-0.

M. Lotrič 84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 82 mecze jedenastka Celje wygrała 32 razy i zanotowała 28 porażek oraz 22 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celje: Miti Lotričowi w 5. i Advanowi Kadušiciowi w 17. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celje w 47. minucie spotkania, gdy Luka Kerin zdobył pierwszą bramkę. W 51. minucie za Sandra Jovanovicia wszedł Sanjin Lelić.

W 71. minucie kartkę obejrzał Sanjin Lelić z Rudaru. Chwilę później trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Karlo Plantak, a murawę opuścił Jakob Novak. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mića Kuzmanovicia z Rudaru, a w 82. minucie Ivana Božicia z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Celje, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Mitja Lotrič. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Celje: Tom Kljun, Gašper Koritnik, a na ich miejsce weszli Luka Kerin, Ivan Božić. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Elvedin Dżinić
17′ 75′ Advan Kadušić
Sandro Jovanović51′
82′ 90′ Ivan Božić
Aljaž Krefl
 47′ 90′ Luka Kerin
Mićo Kuzmanović79′
 84′ 5′ Mitja Lotrič
Damjan Trifkovič70′
75′ Jakob Novak
Leon Črnčič53′
81′ Dario Vizinger
Dominik Radić
Metod Jurhar
Danijel Starčić
90′ Tom Kljun
Josip Filipović53′
75′ Karlo Plantak
Dino Škvorc
Rok Sztraus
Nace Koprivnik70′
75′ Amadej Brecl
Sanjin Lelić51′ 71′
90′ Gašper Koritnik
Adam Vošnjak
81′ Nino Pungaršek
Mateo Panadić

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Rudaru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.