Liga słoweńska - 26. kolejka 1. SNL: NK Bravo - NK Triglav Kranj 1-0 (0-0)

7 czerwca na Športni Park Šiška w Lublanie odbyło się starcie 26. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami NK Bravo i Triglavu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem NK Bravo 1-0.

A. Matko 85'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Brekalo z NK Bravo, a w 33. minucie Erika Glihę z drużyny przeciwnej.

Trener Triglavu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gašpera Udoviča. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Marten Wilmots. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Žan Trontelj z NK Bravo. Była to 55. minuta meczu.

Trener NK Bravo postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Lukę Žinkę i na pole gry wprowadził napastnika Aljošę Matkę, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 75. minucie w jedenastce Triglavu doszło do zmiany. Berat Bekjiri wszedł za Gabera Petricia. W 79. minucie Roko Baturina zastąpił Besarta Abdurahimiego.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Aljoša Matko dla zespołu NK Bravo. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Triglavu doszło do zmiany. Tilen Mlakar wszedł za Armina Czerimagicia.

Luka Čadež
22′ David Brekalo
Erik Gliha33′
Vanja Drkušić
Žan Kumer
Almin Kurtovič
Milan Milanović
55′ Žan Trontelj
Reno Wilmots
56′ Luka Žinko
Luka Majcen
79′ Roko Baturina
Berat Bekjiri75′
79′ Besart Abdurahimi
Tilen Mlakar87′
Miha Kancilija
Qendrim Hasanaj
56′  85′ Aljoša Matko
Gašper Udovič46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Triglavu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.