Liga słoweńska - 26. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NŠ Mura 1-3 (0-1)

5 czerwca na Športni Park Aluminij w Kidričevie odbyło się starcie 26. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i NŠ Mura. Pojedynek zakończył się zwycięstwem NŠ Mura 3-1.

M. Maruško 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań zespół Aluminij wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze NŠ Mura nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Amadej Maroša. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Miloš Šaka z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu NŠ Mura.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tilen Pečnik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aluminij, zdobywając bramkę w 55. minucie spotkania. W 69. minucie Tilen Pečnik zastąpił Lucasa Horvata.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ivan Kontek osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół NŠ Mura przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie Kai Cipot dał prowadzenie swojej drużynie.

W 76. minucie żółtą kartkę otrzymał Nino Kouter z NŠ Mura. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Sanin Muminović, Luka Petek, a na ich miejsce weszli Matic Vrbanec, Miloš Šaka. Chwilę później trener NŠ Mura postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lukę Šušnjarę wszedł Žan Karničnik, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NŠ Mura w 83. minucie spotkania, gdy Matic Maruško strzelił trzeciego gola. Trener Aluminij wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Flakusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marcel Čermák.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Tomi Horvat89′
85′ Marcel Čermák
Žiga Kous
73′ Ivan Kontek
Nino Kouter76′
31′ 76′ Miloš Šaka
Matic Maruško  83′
76′ Matic Vrbanec
Luka Bobičanec86′
Jure Matjašič
Kai Cipot  74′ 86′
 55′ 69′ Tilen Pečnik
Amadej Maroša  19′
Ante Živković
Luka Šušnjara81′
Luka Janžekovič
Marko Zalokar
76′ Sanin Muminović
Marin Karamarko
Stipe Vrdoljak
Žan Karničnik81′
69′ Lucas Mario Horvat
Klemen Pučko
76′ Luka Petek
Marko Brkić89′
85′ David Flakus Bosilj
Staniša Mandić86′
Nik Marinšek
Kevin Žižek86′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Aluminij, a piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.