Liga słoweńska - 21. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Aluminij 2-0 (1-0)

W starciu 21. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Celje zwyciężyła z Aluminij 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Z'dežele obejrzało 600 widzów.

21. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-02-22 16:00 | Stadion: Stadion Z'dežele | Widzów: 600 | Arbiter: R. Obrenović
NK Celje
NK Aluminij
2
0
M. Lotrič 25',51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze drużyna Celje wygrała dziewięć razy i zanotowała cztery porażki oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Aluminij postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 15. minucie na plac gry wszedł David Bosilj, a murawę opuścił Ante Živković.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celje w 25. minucie spotkania, gdy Mitja Lotrič strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcelowi Čermákowi z Aluminij. Była to 33. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Celje.

Na drugą połowę zespół Aluminij wyszedł w zmienionym składzie, za Nikolę Leko wszedł Nik Marinšek.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mitja Lotrič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celje, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie pojedynku. W 59. minucie żółtą kartkę dostał Stipe Vrdoljak, piłkarz Aluminij.

W 60. minucie Dušan Stojinovič został zmieniony przez Roka Sztrausa. W 65. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Tilenowi Pečnikowi z drużyny gości. W 70. minucie Matic Vrbanec został zmieniony przez Miloša Šakę, co miało wzmocnić zespół Aluminij. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Božicia na Karla Plantaka w 81. minucie.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Tilen Pečnik, osłabiając drużynę Aluminij. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 65. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Celje doszło do zmiany. Domantas Antanavičius wszedł za Žana Benedičiča. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Stipe Vrdoljak 59′
60′ Dušan Stojinovič
Marcel Čermák33′
Žan Zaletel
Mihael Klepač
90′ Žan Benedičič
Nikola Leko46′
81′ Ivan Božić
Tilen Pečnik65′ 82′
Luka Kerin
Matic Vrbanec70′
 25′, 51′ Mitja Lotrič
Nik Marinšek46′
90′ Domantas Antanavičius
Luka Mesarič
81′ Karlo Plantak
Gašper Pečnik
60′ Rok Sztraus
Miloš Šaka70′
Lan Štravs
David Flakus Bosilj15′

Drużyna Celje była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie. Wyjątkowa nieporadność napastników Aluminij była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Aluminij pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.