Liga słoweńska - 2. kolejka 1. SNL: NK Bravo - ND Gorica 4-1 (1-0)

29 sierpnia na Športni Park Šiška w Lublanie odbył się mecz 2. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami NK Bravo i Goricy. Starcie zakończyło się zwycięstwem NK Bravo 4-1.

A. Hodžić 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Goricy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mustafa Nukić z NK Bravo. Była to 30. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sandi Ogrinec wywołał eksplozję radości wśród kibiców NK Bravo, zdobywając bramkę w 33. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu NK Bravo.

Na drugą połowę drużyna Goricy wyszła w zmienionym składzie, za Matteo Tomičeka, Semira Smajlagicia weszli Adis Hodžić, Mathias Oyewusi. W 47. minucie kartkę dostał Tjaš Begić z jedenastki gości.

Zespół Goricy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się David Brekalo.

W 58. minucie kartką został ukarany Rok Kidrič, piłkarz NK Bravo. W tej samej minucie Rok Kidrič zastąpił Mihę Kanciliję.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 61. minucie bramkę kontaktową zdobył Adis Hodžić.

W 63. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Goricy Adis Hodžić. W 70. minucie Michele Šego został zmieniony przez Nina Žugelja, co miało wzmocnić drużynę NK Bravo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Volariča na Víctora Aliagę.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Žanowi Tronteljowi z NK Bravo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NK Bravo w 81. minucie spotkania, gdy Miha Kancilija strzelił czwartego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Uroš Likar
 57′ 84′ David Brekalo
Diego Bardanca Flores
Vanja Drkušić
Matija Kavčič
Almin Kurtovič
Tine Kavčič
77′ Žan Trontelj
Matteo Tomiček46′
Ovbokha Agboyi
Tjaš Begić47′
 33′ Sandi Ogrinec
Goran Cvijanović
84′ Luka Žinko
Rok Grudina
58′ 58′ Rok Kidrič
Leon Marinič85′
30′ 84′ Mustafa Nukić
Luka Volarič72′
70′ Michele Šego
Aaron Kačinari
84′ Mark Španring
Víctor Aliaga Verdú72′
84′ Rok Maher
Nik Jermol85′
58′  81′ Miha Kancilija
Mathias Oyewusi Kehinde46′
84′ Ibrahim Arafat Mensah

70′ Nino Žugelj

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Goricy pokazał jedną.

Jedenastka NK Bravo w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.