Liga słoweńska - 2. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Triglav Kranj 2-1 (0-1)

19 lipca na Športni Park Aluminij w Kidričevo odbyło się starcie 2. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i Triglavu. Mecz zakończył się zwycięstwem Aluminij 2-1. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

2. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-07-19 18:00 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 300 | Arbiter: M. Jug
T. Mlakar 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Aluminij wygrała aż 20 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko 11.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie kartkę dostał Veron Šalja z Triglavu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Triglavu w 38. minucie spotkania, gdy Tilen Mlakar zdobył pierwszą bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Alena Krajnca, piłkarza Aluminij.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Triglavu.

W 50. minucie kartkę dostał Nikola Leko, zawodnik gospodarzy. W 56. minucie Matic Vrbanec wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

W 57. minucie w drużynie Triglavu doszło do zmiany. Víctor Aliaga wszedł za Qendrima Hasanaja. W 68. minucie za Nikolę Lekę wszedł Nemanja Jakšić. W 70. minucie Gašper Udovič został zmieniony przez Elvedina Hericia, co miało wzmocnić jedenastkę Triglavu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jure Matjašiča na Davida Bosilja w 84. minucie.

W 80. minucie kartkę obejrzał Kristjan Arh z drużyny gości. Trener Aluminij postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Matica Vrbanca i na pole gry wprowadził napastnika Nika Marinšeka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luka Štor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aluminij, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Aleš Mertelj
45′ Alen Krajnc
Tilen Mlakar  38′
50′ 68′ Nikola Leko
Žan Rogelj
Dejan Petrovič
David Tijanič
 56′ (k.) 89′ Matic Vrbanec
Qendrim Hasanaj57′
84′ Jure Matjašič
Luka Majcen
 90′ Luka Štor
Gašper Udovič70′
Matija Kovačić
Jalen Arko
68′ Nemanja Jakšić
Elvedin Herić70′
89′ Nik Marinšek
Víctor Aliaga Verdú57′
84′ David Flakus Bosilj
Tom Žurga

Zespół Aluminij zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał sześć celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Aluminij, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Triglavu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.