Liga słoweńska - 2. kolejka 1. SNL: FC Koper - NK Olimpija Ljubljana 1-1 (1-1)

30 sierpnia na ŠRC Bonifika odbył się pojedynek 2. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Koper i Olimpii Ljubljanej. Mecz zakończył się remisem 1-1.

E. Çekiçi 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała 21 razy i zanotowała 19 porażek oraz 18 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał kartkę Mihailowi Caimacovowi, piłkarzowi gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Žan Žužek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Koper , strzelając gola w 16. minucie pojedynku. W 25. minucie kartkę dostał Denis Cerovec z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy Olimpii Ljubljanej nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Endri Çekiçi.

W 28. minucie sędzia ukarał kartką Lovre Čirjaka, piłkarza Koper. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Koper wyszła w zmienionym składzie, za Tilena Mlakara wszedł Goran Jozinović. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Draženowi Bagariciowi z Olimpii Ljubljanej.

Po chwili trener Koper postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dare'a Vrsica wszedł Ivan Jelić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W tej samej minucie Lovre Čirjak został zastąpiony przez Nikolę Krajinovicia. Między 62. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Olimpii Ljubljanej: Endri Çekiçi, Dražen Bagarić, Radivoj Bosić, na ich miejsce weszli: Nik Kapun, Jucie Lupeta, Jakov Blagaić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Stevanovicia, Nardina Mulahusejnovicia zajęli: Žan Bešir, Luka Vekić.

W 67. minucie sędzia przyznał kartkę Nikowi Kapunowi z drużyny gości. Trener Olimpii Ljubljanej postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Enrika Ostrca i na pole gry wprowadził napastnika Harisa Kadricia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Žiga Frelih
25′ Denis Cerovec
Matic Fink
Darko Mišić
Urosz Korun
Timotej Dodlek
Enrik Ostrc84′
46′ Tilen Mlakar
Miral Samardžić
Marko Pejić
Mihail Caimacov4′
60′ Dare Vrsic
Endri Çekiçi  26′ (k.) 62′
 16′ Žan Žužek
Timi Elšnik
28′ 60′ Lovre Čirjak
Angel Stefanov Lyaskov
79′ Nardin Mulahusejnović
Dražen Bagarić50′ 72′
68′ Stefan Stevanović
Radivoj Bosić72′
David Adam
Anej Mrežar
Luka Badžim
Jan Andrejašič
60′ Ivan Borna Jelić Balta
Daniel Kamy Ntankeu Yves
46′ Goran Jozinović
Denis Šme
68′ Žan Bešir
Nik Kapun62′ 67′
Adam Vošnjak
Jakov Blagaić72′
60′ Nikola Krajinović
Haris Kadrić84′
79′ Luka Vekić
Gal Kurež

Joaquim Manuel Welo Lupeta72′

Przewaga drużyny Olimpii Ljubljanej w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Olimpii Ljubljanej przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie dokonała czterech zmian.