Liga słoweńska - 19. kolejka 1. SNL: NK Maribor - NK Triglav Kranj 0-2 (0-2)

W pojedynku 19. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 30 listopada, zespół Maribora przegrał z Triglavem 0-2 (0-2). Mecz na Ljudski vrt obejrzało 2 500 widzów.

G. Brkić 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Jedenastka Maribora wygrała aż 25 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Już w pierwszych minutach jedenastka Maribora próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Triglavu w 28. minucie spotkania, gdy Gaber Petrić strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Goran Brkić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Triglavu, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Goranowi Brkiciowi z Triglavu. Była to 39. minuta spotkania.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Kibice Maribora nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreja Kotnika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Alexandru Crețu. Na drugą połowę drużyna Maribora wyszła w zmienionym składzie, za Jasmin Mešanović wszedł Marcos Tavares.

W 77. minucie Goran Brkić zastąpił Víctora Aliagę. W 83. minucie kartkę dostał Martin Milec, zawodnik gospodarzy. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Triglavu za Tilena Mlakara wszedł Luka Vuković, a w drużynie Maribora Rudi Vancaš zmienił Martina Kramariča.

Jalen Arko
83′ Martin Milec
Filip Janković
46′ Alexandru Crețu
Egzon Kryeziu
Amir Derviševič
Aleš Mertelj
Dino Hotič
Tilen Mlakar90′
90′ Rudi Vancaš Požeg
Žan Rogelj
46′ Jasmin Mešanović
Luka Brkić
46′ Andrej Kotnik
Ožbej Kuhar
90′ Martin Kramarič
Víctor Aliaga Verdú77′
Aleks Pihler
Qendrim Hasanaj
Blaž Vrhovec
Anis Jašaragič
46′ Marcos Magno Morales Tavares
Luka Vuković90′

Jeśli drużyna Maribora nie wykorzystała 19 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Triglavu. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 12 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Maribora w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.