Liga słoweńska - 19. kolejka 1. SNL: NK Domžale - Rudar Velenje 2-1 (1-0)

1 grudnia na Športni Park odbył się mecz 19. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Domžale i Rudaru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Domžale 2-1. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

L. Ejup 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 63 spotkania drużyna Domžale wygrała 28 razy i zanotowała 23 porażki oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Rijad Kobiljar, zawodnik gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Domžale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie bramkę zdobył Slobodan Vuk. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Domžale.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Slobodana Vuka z Domžale, a w 51. minucie Aljaža Krefla z drużyny przeciwnej. W 66. minucie David Kašnik został zastąpiony przez Leo Ejupa.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Mattiasowi Käitowi z zespołu gospodarzy. W 73. minucie w drużynie Rudaru doszło do zmiany. Mićo Kuzmanović wszedł za Bornę Petrovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Domžale w 76. minucie spotkania, gdy Tilen Klemenčič strzelił drugiego gola. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Domžale doszło do zmiany. Matej Podlogar wszedł za Dejana Lazarevicia.

Mimo że zespół Rudaru nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 65 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie wynik ustalił Leo Ejup.

Trener Rudaru postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Rijada Kobiljara i na pole gry wprowadził napastnika Harisa Kadricia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Nikoli Vujadinoviciowi z Domžale. Drużynie Rudaru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Domžale.

David Kašnik66′
 76′ Tilen Klemenčič
Robert Pušaver
86′ Nikola Vujadinović
Mislav Anđelković
Senijad Ibriczić
Marko Ćosić
71′ 88′ Mattias Käit
Rijad Kobiljar43′ 85′
77′ Dejan Lazarević
Aljaž Krefl51′
90′ Arnel Jakupovic
Leon Črnčič
Tonći Mujan
Borna Petrović73′
 45′ 50′ Slobodan Vuk
Dominik Radić
Grega Sorčan
Tomaž Stopajnik
Matija Rom
Leo Ejup66′  78′
90′ Josip Čorluka
Cene Kitek
88′ Marco da Silva
Mićo Kuzmanović73′
Dino Mušija
Adam Vošnjak
77′ Matej Podlogar
Haris Kadrić85′
Rauno Sappinen

Zespół Domžale był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.