Liga słoweńska - 18. kolejka 1. SNL: NK Domžale - NK Triglav Kranj 3-0 (2-0)

W meczu 18. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 23 listopada, drużyna Domžale wygrała z Triglavem 3-0 (2-0). Mecz na Športni Park obejrzało 400 widzów.

A. Jakupovic 32',36',78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Domžale wygrała 21 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arnela Jakupovica z Domžale, a w 26. minucie Aleša Mertelja z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Domžale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Arnel Jakupovic dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 35. minucie żółtą kartkę otrzymał Žan Kumer z Triglavu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Domžale w 36. minucie spotkania, gdy Arnel Jakupovic strzelił drugiego gola.

Na drugą połowę drużyna Triglavu wyszła w zmienionym składzie, za Anisa Jašaragiča wszedł Egzon Kryeziu. W 64. minucie za Tonćiego Mujana wszedł Matej Podlogar.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Gašper Udovič z zespołu gości. Była to 68. minuta spotkania. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Triglavu doszło do zmiany. Goran Brkić wszedł za Aleša Mertelja. W 71. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Žan Kumer z Triglavu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 35. minucie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Triglavu doszło do zmiany. Kristjan Arh wszedł za Filipa Jankovicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Arnel Jakupovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Domžale, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

David Tijanič
 32′, 36′, 78′ 17′ 88′ Arnel Jakupovic
Anis Jašaragič46′
64′ Tonći Mujan
Gaber Petrić
81′ Slobodan Vuk
Goran Brkić68′
81′ Mattias Käit
Ernest Grvala
88′ Kaheem Parris
Egzon Kryeziu46′
64′ Matej Podlogar
Víctor Aliaga Verdú
Rauno Sappinen
Qendrim Hasanaj

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Domžale przyznał jedną żółtą.