Liga słoweńska - 18. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Olimpija Ljubljana 1-3 (1-2)

23 listopada na Stadionie Z'dežele odbyło się spotkanie 18. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Celje i Olimpii Ljubljanej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 3-1. Na stadionie stawiło się 1 200 widzów.

L. Menalo 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 80 razy. Jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała aż 36 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 22.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Frank Bagnack dał prowadzenie swojej drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w szóstej minucie spotkania, gdy Ante Vukušić zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Žana Benedičiča z Celje, a w 35. minucie Miral Samardžić z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Celje w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie bramkę kontaktową zdobył Dario Vizinger. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli.

Chwilę później trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 43. minucie na plac gry wszedł Gašper Koritnik, a murawę opuścił Luka Kerin.

Na drugą połowę drużyna Olimpii Ljubljanej wyszła w zmienionym składzie, za Maria Jurčeviča wszedł Vitalijs Maksimenko. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Karlowi Plantakowi z jedenastki gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Olimpii Ljubljanej, zdobywając kolejną bramkę. W 67. minucie wynik na 1-3 podwyższył Luka Menalo. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 78. minucie za Žana Benedičiča wszedł Lan Štravs. W tej samej minucie w zespole Celje doszło do zmiany. Stian Džumhur wszedł za Mitję Lotriča. A trener Olimpii Ljubljanej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jucie Lupetę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luka Menalo.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w jedenastce Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Jan Gorenc wszedł za Vitję Valenčiča. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Endri Çekiçi
25′ 78′ Žan Benedičič
Stefan Savić
57′ Karlo Plantak
Tomislav Tomić
Ivan Božić
Vitja Valenčič90′
43′ Luka Kerin
Mario Jurčevič46′
78′ Mitja Lotrič
Luka Menalo  67′ 85′
 39′ Dario Vizinger
Vitalijs Maksimenko46′
78′ Lan Štravs
Denis Šme
Juš Štusej
Jan Gorenc90′
78′ Stian Džumhur
Rok Kidrič
43′ Gašper Koritnik
Joaquim Manuel Welo Lupeta85′

Drużyna Olimpii Ljubljanej była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Celje obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.