Liga słoweńska - 17. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - MND Tabor Sežana 2-0 (1-0)

W pojedynku 17. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Olimpii Ljubljanej zwyciężyła z MND Tabor Sežana 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Stožice obejrzało 1 000 widzów.

E. Çekiçi 15',46'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 15. minucie spotkania, gdy Endri Çekiçi zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olimpii Ljubljanej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Endri Çekiçi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Ljubljanej, strzelając kolejnego gola w 46. minucie spotkania. W 57. minucie Leon Sever został zastąpiony przez Dominika Mihaljevicia.

Po chwili trener Olimpii Ljubljanej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Jucie Lupetę. Na boisko wszedł Luka Menalo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie MND Tabor Sežana doszło do zmiany. Marko Krivičič wszedł za Louisa Bongonguiego. Po chwili trener MND Tabor Sežana postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Dino Stančič, a murawę opuścił Fahd Ndzengue.

W 90. minucie w jedenastce Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Jan Gorenc wszedł za Stefana Savicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Erik Salkić
 15′, 46′ Endri Çekiçi
Antonio Azinović
90′ Stefan Savić
Fahd Richard Ndzengue Moubeti74′
63′ Joaquim Manuel Welo Lupeta
Marko Krivičič67′
90′ Jan Gorenc
Dominik Mihaljević 57′
Oliver Kregar
Dino Stančič74′
63′ Luka Menalo
Marko Vukelič

Drużyna Olimpii Ljubljanej była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.