Liga słoweńska - 16. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Triglav Kranj 4-0 (2-0)

W spotkaniu 16. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 2 listopada, zespół Celje wysoko wygrał z Triglavem 4-0 (2-0). Mecz na Stadionie Z'dežele obejrzało 400 widzów.

16. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-11-02 16:15 | Stadion: Stadion Z'dežele | Widzów: 400 | Arbiter: R. Obrenović
D. Vizinger 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Jedenastka Celje wygrała aż 17 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu kartkę otrzymał Jakob Novak z drużyny gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Ivan Božić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celje, zdobywając bramkę w 18. minucie starcia.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Celje, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Tadej Vidmajer.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Milana Milanovicia, piłkarza gości.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Karla Plantaka z Celje, a w 49. minucie Gorana Brkicia z drużyny przeciwnej. W 53. minucie Jakob Novak zastąpił Juša Štuseja.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celje w 64. minucie spotkania, gdy Tadej Vidmajer zdobył trzecią bramkę. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Celje postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Amadeja Brecla wszedł Josip Ćalušić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Celje utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Celje udało się strzelić gola i wygrać.

W 79. minucie Luka Kerin został zmieniony przez Roka Sztrausa, co miało wzmocnić jedenastkę Celje. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Egzona Kryeziu na Marka Gajiča.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie wynik ustalił Dario Vizinger. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Luka Čadež
78′ Amadej Brecl
Ožbej Kuhar
Dušan Stojinovič
Milan Milanović41′
 39′, 64′ Tadej Vidmajer
Veron Šalja66′
Žan Zaletel
Goran Brkić49′
Žan Benedičič
Filip Janković71′
5′ 53′ Jakob Novak
Egzon Kryeziu82′
48′ Karlo Plantak
Tilen Mlakar
 18′ Ivan Božić
David Tijanič
79′ Luka Kerin
Luka Majcen
 89′ Dario Vizinger
Gašper Udovič
Metod Jurhar
Jalen Arko
78′ Josip Ćalušić
Žan Kumer66′
Jure Travner
Marko Gajič82′
79′ Rok Sztraus
Víctor Aliaga Verdú
Lan Štravs
Qendrim Hasanaj
53′ Juš Štusej
Anis Jašaragič
Stian Džumhur
Gaber Petrić71′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Celje w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.