Liga słoweńska - 16. kolejka 1. SNL: NK Bravo - NK Maribor 0-1 (0-1)

W meczu 16. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 2 listopada, zespół NK Bravo przegrał z Mariborem 0-1 (0-1). Mecz na Štadion ŽŠD w Lublanie obejrzało 1 250 widzów.

16. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-11-02 14:00 | Stadion: Športni Park Šiška | Widzów: 1250 | Arbiter: B. Mertik
NK Bravo
NK Maribor
0
1
R. Kronaveter 24'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Maribora wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lan Piskule z NK Bravo, a w 20. minucie Blaža Vrhoveca z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rok Kronaveter wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maribora, zdobywając bramkę w 24. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Maribora.

W 61. minucie za Lan Piskule wszedł Alen Krcič. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia przyznał kartkę Žanowi Tronteljowi z jedenastki gospodarzy.

W 72. minucie w drużynie Maribora doszło do zmiany. Jasmin Mešanović wszedł za Rudiego Vancaša. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Besartowi Abdurahimiemu, piłkarzowi gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Nemanja Mitrović
62′ Žan Trontelj
Špiro Peričić
Darko Zec
Mitja Viler
Ovbokha Agboyi
Amir Derviševič79′
5′ 61′ Lan Piskule
Dino Hotič
Luka Žinko
Rok Kronaveter  24′
73′ Besart Abdurahimi
Andrej Kotnik85′
61′ Alen Krcič
Marcos Magno Morales Tavares

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Maribora przyznał jedną.

Zespół NK Bravo w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.