Liga słoweńska - 15. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NK Aluminij 3-1 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 26 października, zespół Olimpii Ljubljanej wygrał z Aluminij 3-1 (1-0). Mecz na Stadionie Stožice obejrzało 1 000 widzów.

N. Jakšić 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała aż 18 razy, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Olimpii Ljubljanej otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Luka Menalo. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 17. minucie Alen Krajnc został zmieniony przez Mihaela Klepača. Jedyną kartkę w meczu dostał Ilija Martinović z Aluminij. Była to 20. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olimpii Ljubljanej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 50. minucie spotkania, gdy Ante Vukušić zdobył z karnego drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli.

W 59. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ante Vukušić z Olimpii Ljubljanej. W 62. minucie w zespole Aluminij doszło do zmiany. Marcel Čermák wszedł za Matica Vrbanca.

Chwilę później trener Aluminij postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Jure Matjašiča. Na boisko wszedł Tilen Pečnik, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Po chwili trener Olimpii Ljubljanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Vitja Valenčič, a murawę opuścił Endri Çekiçi.

Zawodnicy Aluminij odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie bramkę pocieszenia zdobył Nemanja Jakšić.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Renato Pantalon
75′ Endri Çekiçi
Dejan Petrovič
87′ Mario Jurčevič
Matic Vrbanec62′
 12′ 89′ Luka Menalo
Jure Matjašič67′
 50′ (k.), 59′ Ante Vukušić
Ante Živković
Matija Orbanić
Luka Janžekovič
Jan Andrejašič
Stanley Amuzie
87′ Vitalijs Maksimenko
Ivan Kontek
Denis Šme
Anton Rogina
75′ Vitja Valenčič
Marcel Čermák62′
Rok Kidrič
Mihael Klepač17′
89′ Stefan Petrović
Tilen Pečnik67′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Aluminij przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.