Liga słoweńska - 15. kolejka 1. SNL: NK Maribor - NK Celje 1-0 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 26 października, zespół Maribora zwyciężył z Celje 1-0 (0-0). Mecz na Ljudski vrt obejrzało 3 500 widzów.

M. Viler 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 99 razy. Jedenastka Maribora wygrała aż 50 razy, zremisowała 27, a przegrała tylko 22.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nemanję Mitrovicia z Maribora, a w 38. minucie Roka Sztrausa z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Maribora zdobył Mitja Viler w 49. minucie. W 69. minucie Dino Hotič zastąpił Jasmina Mešanovicia.

W 84. minucie Luka Kerin został zmieniony przez Juša Štuseja, co miało wzmocnić jedenastkę Celje . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rudiego Vancaša na Andreja Kotnika. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Miti Lotričowi z Celje. Była to 87. minuta meczu. W 88. minucie w zespole Maribora doszło do zmiany. Marcos Tavares wszedł za Lukę Zahoviča.

Josip Ćalušić
33′ Nemanja Mitrović
Dušan Stojinovič
Špiro Peričić
Tadej Vidmajer
 49′ Mitja Viler
Žan Zaletel
Alexandru Crețu
Žan Benedičič
Amir Derviševič
Rok Sztraus38′
69′ Dino Hotič
Ivan Božić
Rok Kronaveter
Luka Kerin84′
86′ Rudi Vancaš Požeg
Mitja Lotrič87′
88′ Luka Zahovič
Dario Vizinger
Kenan Pirić
Metod Jurhar
86′ Andrej Kotnik
Žan Flis
Martin Kramarič
Jure Travner
Blaž Vrhovec
Karlo Plantak
69′ Jasmin Mešanović
Lan Štravs
88′ Marcos Magno Morales Tavares
Juš Štusej84′
Nardin Mulahusejnović
Gašper Koritnik

Drużyna Celje miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Maribora, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Celje w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.