Liga słoweńska - 14. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - Rudar Velenje 6-0 (4-0)

W meczu 14. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 19 października, drużyna Olimpii Ljubljanej wysoko wygrała z Rudarem 6-0 (4-0). Mecz na Stadionie Stožice obejrzało 700 widzów.

E. Çekiçi 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 69 spotkań jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała 33 razy i zanotowała 18 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w czwartej minucie spotkania, gdy Bojan Knežević zdobył pierwszą bramkę.

W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Leonowi Črnčičowi z Rudaru.

Niedługo później Ante Vukušić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Ljubljanej, strzelając kolejnego gola w 13. minucie pojedynku. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 22. minucie Ante Vukušić ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 32. minucie spotkania, gdy Eric Boakye zdobył czwartą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Rudaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dema Pljavę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leon Črnčič. Trener Olimpii Ljubljanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Vitja Valenčič, a murawę opuścił Bojan Knežević.

W tej samej minucie Ante Vukušić został zastąpiony przez Roka Kidriča.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 64. minucie spotkania, gdy Stefan Savić strzelił piątego gola. W 72. minucie Mislav Anđelković został zmieniony przez Cene Kitka, a za Josipa Filipovicia wszedł na boisko Robert Pušaver, co miało wzmocnić drużynę Rudaru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Jurčeviča na Bena Gassera.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Robert Pušaver z jedenastki gości. Była to 88. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Endri Çekiçi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-0.

Elvedin Dżinić
 32′ Eric Boakye
Leo Ejup
Miral Samardžić
Josip Filipović79′
 89′ Endri Çekiçi
Mislav Anđelković72′
 4′ 62′ Bojan Knežević
Rijad Kobiljar
 64′ Stefan Savić
Aljaž Krefl
Tomislav Tomić
Adam Vošnjak
81′ Mario Jurčevič
Leon Črnčič12′ 46′
Luka Menalo
Borna Petrović
 13′, 22′ 62′ Ante Vukušić
Dominik Radić
Matija Orbanić
Matej Radan
Jan Andrejašič
David Hrubik
81′ Ben Gasser
Robert Pušaver79′ 88′
Vitalijs Maksimenko
Cene Kitek72′
Oliver Kregar
Nace Koprivnik
62′ Vitja Valenčič
Damjan Trifkovič
62′ Rok Kidrič
Dem Pljava46′

Zespół Olimpii Ljubljanej zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników Rudaru była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rudaru pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.