Liga słoweńska - 14. kolejka 1. SNL: NK Celje - NK Domžale 2-1 (1-1)

W meczu 14. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 19 października, drużyna Celje zwyciężyła z Domžale 2-1 (1-1). Mecz na Stadionie Z'dežele obejrzało 750 widzów.

S. Vuk 20'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 81 pojedynków zespół Domžale wygrał 32 razy i zanotował 24 porażki oraz 25 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia pokazał kartkę Janezowi Pišekowi z Domžale.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Domžale w 20. minucie spotkania, gdy Slobodan Vuk zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Nikoli Vujadinoviciowi, piłkarzowi Domžale.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Mitja Lotrič. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Gregorowi Sikošekowi z zespołu gości. Była to 67. minuta starcia. W 70. minucie za Dejana Lazarevicia wszedł Matej Podlogar.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luka Kerin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celje, strzelając kolejnego gola w 71. minucie pojedynku. W 79. minucie Slobodan Vuk został zmieniony przez Rauna Sappinena, co miało wzmocnić drużynę Domžale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deniego Štrausa na Josipa Ćalušicia.

Kibice Celje nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lana Štravsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luka Kerin. W 89. minucie w drużynie Domžale doszło do zmiany. Sven Karič wszedł za Gregora Sikošeka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Tilen Klemenčič
80′ Deni Štraus
Janez Pišek6′
 71′ 88′ Luka Kerin
Arnel Jakupovic
 36′ (k.) Mitja Lotrič
Tonći Mujan
Dario Vizinger
Slobodan Vuk  20′ 79′
Metod Jurhar
Grega Sorčan
80′ Josip Ćalušić
Sven Karič89′
Jure Travner
Matija Rom
Rok Sztraus
Damjan Vukliševič
88′ Lan Štravs
Tamar Svetlin
Stian Džumhur
Matej Podlogar70′
Gašper Koritnik
Rauno Sappinen79′

Arbiter nie ukarał zawodników Celje żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Domžale w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.