Liga słoweńska - 14. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Bravo 5-1 (2-0)

20 października na Športni Park Aluminij w Kidričevo odbył się mecz 14. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i NK Bravo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aluminij 5-1. Spotkanie obejrzało 400 widzów.

14. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-10-20 16:30 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 400 | Arbiter: N. Kajtazović
G. Primc 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Aluminij.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahima Mensaha z NK Bravo, a w 16. minucie Dejana Petroviča z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aluminij w 24. minucie spotkania, gdy Alen Krajnc zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Aluminij, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy trafił Nikola Leko.

W 43. minucie kartkę obejrzał Nikola Leko z zespołu gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka NK Bravo wyszła w zmienionym składzie, za Ibrahima Mensaha wszedł Aljoša Matko. W 58. minucie Milan Đajič zastąpił Besarta Abdurahimiego.

W 59. minucie w drużynie Aluminij doszło do zmiany. Marcel Čermák wszedł za Nikolę Lekę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Ante Živković. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Niedługo później Alen Krajnc wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aluminij, strzelając kolejnego gola w 69. minucie starcia.

Zawodnicy NK Bravo szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie gola pocieszenia strzelił Gal Primc.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole NK Bravo doszło do zmiany. Ante Vrljičak wszedł za Almina Kurtoviča.

Jedenastka gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Mihael Klepač.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Jaka Ihbeisheh
74′ Nemanja Jakšić
Almin Kurtovič81′
71′ Ilija Martinović
Matevž Matko
Renato Pantalon
Gal Primc  78′
 24′, 69′ Alen Krajnc
Darko Zec
 30′ 43′ 59′ Nikola Leko
Ovbokha Agboyi
16′ Dejan Petrovič
Luka Žinko
Matic Vrbanec
Milan Đajič58′
Jure Matjašič
Ibrahim Arafat Mensah14′ 46′
 63′ Ante Živković
Mustafa Nukić
Luka Janžekovič
Domen Gril
71′ Ivan Kontek
Jurij Španja
Aljaž Ploj
Žan Trontelj
Anton Rogina
Ante Vrljičak81′
59′ Marcel Čermák
Lan Piskule
74′  90′ Mihael Klepač
Besart Abdurahimi58′
Tilen Pečnik
Aljoša Matko46′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.