Liga słoweńska - 1. kolejka 1. SNL: NK Bravo - NK Olimpija Ljubljana 0-2 (0-1)

14 lipca na Štadion ŽŠD w Lublanie odbyło się spotkanie 1. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami NK Bravo i Olimpii Ljubljanej. Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 2-0. Na stadionie zasiadło 1 800 widzów.

1. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-07-14 17:45 | Stadion: Športni Park Šiška | Widzów: 1800 | Arbiter: R. Obrenović
NK Bravo
NK Olimpija Ljubljana
0
2
E. Çekiçi 26'
A. Suljić 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Frank Bagnack z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Ljubljanej w 26. minucie spotkania, gdy Endri Çekiçi strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olimpii Ljubljanej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Vitalijsowi Maksimence z Olimpii Ljubljanej. Była to 64. minuta pojedynku. W 69. minucie Stefan Savić zastąpił Asmira Suljicia.

W 70. minucie Andraz Kirm został zmieniony przez Ibrahima Mensaha, a za Aljošę Matkę wszedł na boisko Mitja Križan, co miało wzmocnić drużynę NK Bravo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Menalo na Vitję Valenčič.

Zespół NK Bravo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Asmir Suljić.

W 79. minucie Alen Krcič został zmieniony przez Marka Dabrę, co miało wzmocnić zespół NK Bravo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ante Vukušicia na Harisa Kadricia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Endri Çekiçi  26′
70′ Andraz Kirm
Stefan Savić69′
79′ Alen Krcič
Tomislav Tomić
Luka Žinko
Mario Jurčevič
74′ Aljoša Matko
Asmir Suljić69′  77′
79′ Marko Dabro
Vitja Valenčič73′
74′ Mitja Križan
Haris Kadrić80′
70′ Ibrahim Arafat Mensah
Rok Kidrič

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Olimpii Ljubljanej przyznał dwie żółte.