Football Club Koper - Nogometni Klub Radomlje 5-0 (2-0). Liga - 5. kolejka

W spotkaniu 5. kolejki Prvy liga Telemach, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Koper wysoko wygrał z Kalcerem Radomlje 5-0 (2-0). Mecz odbył się na Stadionie Bonifika.

W  spotkaniu 5. kolejki  Prvy liga Telemach, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Koper wysoko wygrał  z Kalcerem Radomlje  5-0 (2-0). Mecz odbył się na Stadionie Bonifika.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Koper wygrała aż 11 razy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Bede Osuji. Asystę zaliczył Ivan Novoselec.

W 13. minucie arbiter ukarał kartką Stipa Markovica, zawodnika Kalceru Radomlje.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Koper w 13. minucie spotkania, gdy Andrej Kotnik zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Nedim Hadzic z zespołu Kalceru Radomlje.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Leon Sever zastąpił Francesca Tahiraja.

Andrej Kotnik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Koper, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie pojedynku. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Kalceru Radomlje: Madzid Sosic, Rok Jazbec, a na ich miejsce weszli Luka Cerar, Vedran Vrhovac.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie wynik na 4-0 podwyższył Kaheem Parris.

Między 71. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Koper: Luka Susnjara, Bede Osuji, Kaheem Parris, Andrej Kotnik, Omar Correia, na ich miejsce weszli: Dario Kolobaric, Anis Jasaragic, Danilo Sipovac, Nikola Krajinovic, Zan Benedicic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nedima Hadzica, Stipa Markovica zajęli: Ismir Nadarevic, Klemen Justin. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kalcer Radomlje: Vickowi Seveljowi w 77. i Mariowi Cuicowi w 89. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Anis Jasaragic.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Drużyna Koper zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Koper żadną kartką, natomiast piłkarzom Kalceru Radomlje pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.