Football Club Koper - Nogometni Klub Radomlje 1-3 (1-2). Liga - 35. kolejka

16 maja na Stadionie Bonifika odbyło się starcie 35. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Koper i Kalceru Radomlje. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kalceru Radomlje 3-1.

16 maja  na Stadionie Bonifika odbyło się starcie  35. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Koper  i Kalceru Radomlje. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kalceru Radomlje 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Koper wygrała aż 10 razy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Kalceru Radomlje nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Mario Cuic. Przy zdobyciu bramki asystował Vicko Sevelj.

W 27. minucie kartką został ukarany Luka Gucek, piłkarz Kalceru Radomlje.

Drużyna Koper otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Jelic.

Zawodnicy Kalceru Radomlje szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie Ivan Calusic dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Gedeon Guzina.

W 35. minucie kartkę dostał Maj Mittendorfer z jedenastki Koper. W 45. minucie Ivan Jelic został zmieniony przez Dioga Izatę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drużyna Koper ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Kalceru Radomlje, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie wynik ustalił Gedeon Guzina.

Między 59. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kalceru Radomlje: Luka Gucek, Mario Cuic, Ivan Saric, Gedeon Guzina, Dario Rugasevic, na ich miejsce weszli: Rok Jazbec, Jonathan Bumbu, Axel Prohouly, Gal Primc, Sandi Nuhanovic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivicy Guberac, Karla Brucica, Luki Ticic, Kaheema Parrisa zajęli: Andrej Kotnik, Nikola Krajinovic, Luka Susnjara, Anis Jasaragic. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.